معرفی پرفروش ترین کتاب های طاقچه در سال ۱۳۹۹

معرفی پرفروش ترین کتاب های طاقچه در سال ۱۳۹۹

2021-03-17 0 نویسنده صبا محبی
در 5 دقیقه بخوانید

آغاز سال ۹۹ با شیوع کرونا و قرنطینه خانگی آغاز شد. بخش زیادی از ما در ابتدای سال ۱۳۹۹ در خانه ماندیم تا از خودمان در برابر کرونا مراقبت کنیم. همین فرصتی بود برایمان تا کتاب‌های بیشتری بخوانیم. اما به مرور زندگی به حالت عادی برگشت و میزان مطالعه هم به حالت عادی برگشت. ما در طاقچه سعی کردیم در سال ۹۹ هر فصل گزارشی را ارائه کنیم که می‌توانست دید خوبی نسبت به وضعیت طاقچه به ما بدهد. علاوه بر گزارش‌های فصلی، امسال هم برای سومین سال پیاپی لیستی از پرفروش‌ترین کتاب‌های طاقچه در سال را تهیه کردیم. موقع نوشتن این یادداشت به چند نکته‌ی جالب بر خوردیم. اولین نکته این که در بیست کتاب برتر پرفروش طاقچه، تنها ۲ کتاب داستانی وجود دارد. نکته دیگر اینکه ۳ کتاب با موضوع «تجربه‌ی مرگ» در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های طاقچه قرار گرفته است. سهم کتاب‌های صوتی از لیست کتاب‌های پرفروش از ۲۰ عنوان پرفروش ۳ تا است. همچنین از ۲۰ کتاب پرفروش طاقچه ۱۲ کتاب کمتر از ۱۰ هزار تومان قیمت دارند. ۶ کتاب بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان قیمت دارد و تنها دو کتاب جز از کل و کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا هستند که بیش از ۱۵ هزار تومان قیمت دارند. همچنین وجود دو ترجمه از یک کتاب در لیست ۲۰ کتاب پرفروش سال ۹۹ طاقچه موضوع جالب دیگری است که از این گزارش می‌توانیم متوجه شویم.

۱- شنود


کتاب شنود آذر ۱۳۹۹ به طاقچه آمده و در همین مدت کوتاه توانست پرفروش‌ترین کتاب در طاقچه به لحاظ تعداد شود. قیمت این کتاب بدون احتساب تخفیف‌های مختلفی که در بازه‌های زمانی مختلف روی آن اعمال می‌شود، ۵هزار تومان (در اسفند ۱۳۹۹) است که این عدد از میانگین قیمت کتاب‌های طاقچه کمتر است. موضوع کتاب خاطرات و مشاهدات یک فرمانده امنیتی است که از مرگ بازگشته.

۲- کتاب صوتی آداب معاشرت


این کتاب صوتی هم از مهر ۱۳۹۹ به طاقچه اضافه شده و در این مدت توانسته دومین کتاب پرفروش در طاقچه و اولین کتاب صوتی پرفروش شود. قیمت این کتاب هم ۲۹۰۰ تومان است که از میانگین قیمت کتاب‌های طاقچه پایین‌تر است. به خصوص با توجه به اینکه این کتاب، صوتی است. این کتاب یکی از سخنرانی‌های برایان تریسی نویسنده کتاب معروف قورباغه‌ات را قورت بده است.

۳- خودت را به فنا نده


خودت را به فنا نده یکی از قدیمی‌های طاقچه است. این کتاب نزدیک به سه سال است که در لیست کتاب‌های پرفروش طاقچه قرار داشته و امسال هم توانسته سومین کتاب پرفروش طاقچه از نظر تعداد شود. این کتاب درباره راه‌هایی برای کم کردن صحبت‌های منفی با خودمان و چسبیدن به زندگی و تغییر است.

۴- کتاب صوتی مغازه خودکشی


کتاب صوتی مغازه خودکشی از سال گذشته و با گویندگی هوتن شکیبا منتشر شد. انتشار نسخه صوتی به وضوح در فروش نسخه‌ی متنی و چاپی هم اثرگذار بود. این کتاب در سال گذشته هم جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها بود و در لیست کتاب های پرفروش طاقچه در سال ۹۹ هم قرار گرفت. نکته قابل توجه دیگر این است که این کتاب اولین کتاب در دسته رمان و داستان است که جزو کتاب‌های پرفروش طاقچه قرار گرفته. ماجرای کتاب درباره خانواده‌ای است که به مشتریانشان کمک می‌کنند یک خودکشی تحسین برانگیز و موفق داشته باشند. تا اینکه فرزند سوم خانواده به دنیا می‌آید.

۵- میکرو بوک صوتی اثر مرکب


این کتاب هم با داشتن قیمت ۴۸۰۰ تومان و محتوای خلاصه شده، به پنجمین کتاب پرفروش طاقچه در سال ۹۹ تبدیل شده است. این کتاب درباره تاثیر فزاینده ایجاد تغییرات کوچک در زندگی ماست.

۶- چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟


این کتاب سومین سالی است که در لیست پرفروش ترین کتاب های طاقچه قرار می‌گیرد. «چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟» دومین کتاب در دسته مذهب است که در این لیست قرار دارد. قیمت این کتاب هم ۶۵۰۰ تومان در اسفند ۱۳۹۹ است. «چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟» مجموعه درس گفتارهای علیرضا پناهیان درباره نماز است.

۷- زنان زیرک


زنان زیرک هم سومین سالی است که در لیست کتاب‌های پرفروش طاقچه قرار گرفته است. قیمت این کتاب ۱۲هزار تومان در اسفند سال ۱۳۹۹ است. اولین قیمت ثبت شده در طاقچه از این کتاب ۸هزار تومان بوده و این یعنی در این سه سال ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته. موضوع کتاب درباره اشتباهاتی است که زنان در رابطه با مردان انجام می‌دهند.

۸- خرده عادت‌ها


این کتاب هم در سال‌های گذشته در لیست پرفروش‌های طاقچه قرار داشته. ترجمه‌ی دیگری از این کتاب با عنوان «عادت‌های اتمی» هم در رتبه ۱۱ ام قرار دارد. در خرده‌عادت‌ها جیمز کلیر به ما کمک می‌کند عادت‌های کوچکی را در زندگی در پیش بگیریم که امکان ایجاد تغییرات بزرگ را دارند.

۹- سه دقیقه در قیامت


این کتاب هم با موضوعی مشابه با کتاب «شنود» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های طاقچه است. در سه دقیقه در قیامت درباره تجربه یکی از مدافعین حرم است که تجربه نزدیک به مرگ داشته. این کتاب هم در اسفند ۹۹ قیمتی حدود ۵هزار تومان دارد.

۱۰- جز از کل


جز از کل کتابی است که مدت‌ها در بازار کتاب چاپی هم جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده و تقریبا در هر کتابفروشی در پیشخوان اول حضور داشته. در طاقچه هم به محض حضور، وارد قفسه داغ‌ترین‌ها شد و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها تبدیل شد.

۱۱- عادت‌های اتمی


عادت‌های اتمی ترجمه‌ی دیگری از کتاب خرده عادت‌هاست که یازدهمین عنوان پرفروش طاقچه شده است. قیمت هر دو کتاب به یک اندازه است و فقط ترجمه ها و عنوان‌ها فرق دارد.

۱۲- کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا


این نسخه صوتی از کتاب معروف «انسان در جستجوی معنا» با گویندگی میلاد میرزایی تهیه شده است. این کتاب بیش از ۱ سال است که در طاقچه وجود دارد اما امسال در لیست کتاب‌های پرفروش قرار گرفته است.

۱۳- کتاب صوتی خالی شدن از احساسات منفی


جول اوستین یکی از نویسنده‌های محبوب در ژانر خودیاری است. از میان آثار او، این کتاب صوتی در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های طاقچه در سال ۹۹ قرار گرفته است.

۱۴- اشتباهات یک زن


جلد اول از مجموعه ۲ جلدی اشتباهات یک زن، چهاردهمین کتاب پرفروش سال ۱۳۹۹ است. در این کتاب ام.سوسا درباره روابط میان زن و مرد و خطاهای زنان در رابطه صحبت می‌کند.

۱۵- سلیمانی عزیز


این کتاب درباره سردار قاسم سلیمانی است که امسال منتشر شده و در بازه زمانی سالگرد شهادت سردار سلیمانی رشد بسیاری در فروش را تجربه کرد.

۱۶- کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم


تینا سیلگ در این کتاب داستان‌ها و عوامل موفقیت چهره‌های سرشناس را تعریف کرده و سعی کرده به افرادی که در ابتدای مسیر رشد و تغییر هستند کمک می‌کند راحت‌تر راه خودشان را پیدا کنند.

۱۷- بازگشت


چهارمین کتاب از دسته مذهب و سومین کتاب در زمینه «بیان تجربه‌ی مرگ» بازگشت است. در این کتاب هم فردی که از مرگ بازگشته و مرگ را تجربه کرده، تجربه‌هایش را بازگو کرده.

۱۸- تولستوی و مبل بنفش


این کتاب در سال‌های گذشته هم در طاقچه وجود داشته اما در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار نگرفته. اما امسال به لطف معرفی در برنامه‌ی تلویزیونی کتاب‌باز و پیج‌های مختلف اینستاگرامی در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های طاقچه قرار گرفت.

۱۹- برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال


بولت ژورنال نوعی شیوه‌ای از برنامه‌ریزی است که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و پادکست‌ها و صفحه‌های مختلفی دراینستاگرام به صورت تخصصی در زمینه آن فعالیت می‌کنند. این کتاب هم یکی از جامع‌ترین کتاب‌ها در زمینه بولت ژورنال است که طرفداران زیادی دارد.

۲۰- چگونه کمال‌گرا نباشیم؟


استفان گایز نویسنده کتاب چگونه کمال‌گرا نباشیم، در این کتاب درباره دغدغه‌های ذهنی یک کمال‌گرا صحبت می‌کند و محدودیت‌های ذهنی افراد کمال‌گرا که باعث می‌شود نتوانند یک کار را به موقع انجام دهند و یا مسیری را شروع، صحبت می‌کند. این کتاب هم با وجود اینکه به تازگی به طاقچه آمده اما در لیست کتاب های پرفروش طاقچه در سال ۹۹ قرار گرفته است.

(805 بازدید تا امروز)