لوگو طاقچه

با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید

بیانیه نمایشگاه کتاب

به نمایشگاه کتاب نمی‌رویم

در 2 دقیقه بخوانید
1,059 بازدید

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در روزهای ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد، اما در این نمایشگاه جایی برای فعالان نشر دیجیتال و صوتی ایران در نظر گرفته نشده است و جمعی از این فعالان، در اعتراض به این بی‌توجهی، بیانیه‌ای منتشر کرده‌اند. در ادامه متن این بیانیه را می‌خوانید.

پلتفرم‌ها و ناشران کتاب الکترونیک و صوتی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر نمی‌شوند.

با وجود پیگیری‌های فعالان نشر دیجیتالی کتاب، هنوز این گروه از بازیگران حوزه فرهنگ جای مشخصی در نمایشگاه کتاب تهران ندارند. این بخش از جامعه فرهنگی کتاب سال‌هاست با تکیه بر خلاقیت و تلاش جوانان نخبه این سرزمین، و اکثراً در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان، در کنار ناشران و اهالی نشر کاغذی، به رونق فرهنگی جامعه و افزایش سطح مطالعه در کشور کمک کرده‌اند. تلاشی که متکی بر ارائه نوین‌ترین شیوه‌های فناوری در سطح جهان بوده و به شکوفایی اقتصادی جامعه نشر یاری رسانده است. با وجود این، به‌خاطر بی‌توجهی مسئولان، این بخش مهم از جامعه نشر و کتاب کشور در نمایشگاه کتاب جایگاهی ندارند. امسال هم متأسفانه مسئولان برگزاری این دوره از نمایشگاه، با وجود پیگیری و درخواست‌های مکرر، فرصتی برای حضور این طیف از جامعه نشر ایجاد نکردند. با توجه به جنس محتوای عرضه‌شده، منطق و انصاف حکم می‌کند که «ناشران کتاب‌های الکترونیکی و صوتی» در کنار ناشران عمومی کتاب جا بگیرند؛ اما بعد از نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های بسیار، مسئولان امر در نهایت پیشنهاد کردند که این ناشران با پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور تجاری، غرفه‌ای کوچک در حیاط، کنار غرفه‌های اغذیه‌فروشی اجاره کنند یا به محل استقرار فروشندگان محتوای نامکتوب (مانند سی‌دی‌های آموزشی) بروند. به همین دلیل، ما پلتفرم‌ها و ناشران صوتی و دیجیتال، اعتراض خود را اعلام کرده و در این نمایشگاه حضور پیدا نمی‌کنیم. با توجه به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به تولید بر اساس ظرفیت‌های دانش‌بنیان، امیدواریم مسئولان امر با شناخت بیشتر از روند تغییرات بازار نشر در جهان و فرصت‌هایی که نشر دیجیتالی کتاب می‌تواند به توسعه بازار کتاب در ایران بدهد، جایگاه این حوزه را مورد توجه قرار داده و فرصت‌های رشد این حوزه را سلب نکنند.

امضاکنندگان بیانیه: طاقچه، فیدیبو، کتابراه، نوین کتاب گویا، شادن پژواک، آوانامه، ماه‌آوا، آی‌قصه، آوارسا، نوار، دانی، واوخوان، لحنی دیگر، پژوهان، پاتوق کتاب، فراکتاب.

نمایشگاه طاقچه

اگر از علاقه‌مندان به کتاب‌های الکترونیک و صوتی هستید، به نمایشگاه طاقچه بیایید. در روزهای ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت می‌توانید با سر زدن به اپلیکیشن و سایت طاقچه از تخفیف‌های شگفت‌انگیز باخبر شوید.

در نمایشگاه طاقچه ناشرانی مانند چشمه، ماهی، ثالث، آوانامه، پرتقال، رادیو گوشه و… حضور دارند و می‌توانید کتاب‌های دلخواه‌تان را در روزهای مختلف با ۵۰ درصد تخفیف دریافت کنید.

1,059 بازدید
برچسب ها

Avatar

طاقچه


اشتراک گذاری یادداشت
1 1 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
نمایش همه کامنت ها
یادداشت های مشابه

دانلود کتاب از اپلیکیشن طاقچه

نصب طاقچه