با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد پنجم)

دانلود و خرید کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد پنجم)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد پنجم)  نوشته  محمدعلی خرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد پنجم)

کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد پنجم) اثری است که به همت محمدعلی خرمی در انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است. این مجموعه ده جلدی دربردارنده اسنادی است که سازمان ملل متحد درباره جنگ ایران و عراق منتشر کرده است.

درباره مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل

مجموعه کتاب‌های جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل مجموعه ده جلدی است که به همت و ترجمه محمدعلی خرمی منتشر شده است. این مجموعه اسنادی را دربر دارد که با عنوان سند مجمع عمومی یا سند شورای امنیت سازمان ملل‌متحد نامیده می‌شود. این اسناد از تاریخ ۲۹ آپریل ۱۹۸۰ مطابق با نهم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ یعنی آغاز جنگ تا هجدهم دسامبر ۱۹۹۰ مصادف با ۲۷ آذر ۱۳۶۹ منتشر شده است و در آن درباره جنگ ایران و عراق، عوامل زمینه‌ساز آن و وقایعی نوشته شده است که پس از آتش‌بس رخ داده است. در این مجموعه بیش از ۱۶۰۰ سند از سازمان ملل متحد جمع‌آوری شده است.

در این کتاب‌ها هم می‌توانید به مکاتبات و محتوای نامه‌های هر دو طرف درگیر جنگ دسترسی داشته باشید و هم نامه‌های دبیر کل به سران یا وزیران خارجه دو کشور ایران و عراق را بخوانید. علاوه بر این مواضع و تصمیم‌های مجمع عمومی و شورای امنیت که در قالب بیانیه یا قطعنامه صادر می‌شد، بخش مهم دیگری از مجموعه است که در روند جنگ و مقاطع تعیین‌کننده درگیری صادر شده و بر ماهیت، گسترش، سمت‌ و سو و طولانی‌تر شدن آن اثر گذاشته است.

خواندن مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل اثری است برای تمام پژوهشگران و علاقه‌مندان به مطالعات در حوزه دفاع مقدس.

بخشی از کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد پنجم)

رویکرد دروغ و فریب، جنبه‌های دیگری از نامه نگاری‌های مقامات عراقی با سازمان ملل را شامل می‌شود به عنوان مثال، برخی اسناد عراق به جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب كوچک و ابوموسی پرداخته و به عنوان جزایر عربی، خواستار عقب نشینی ایران از آنها شده است. این جزایر هنگام تجاوز هم از جمله اهداف عراق عنوان شد و به ریشه‌های تاریخی مالكیت ایران بر این جزایر كمترین توجهی نشد. اما از سوی دیگر، عراق كویت را استان نوزدهم خود می‌دانست و حتی براساس این ادعا پس از پایان جنگ با ایران، به كویت تجاوز کرد و تمام دولت‌های منطقه را بهت زده کرد. زیرا كویت از لحاظ مالی، پشتیبانی و جغرافیایی، عراق را در جنگ علیه ایران به طور گسترده یاری داده بود. دروغ دیگر عراقی‌ها در اسناد سازمان ملل، كه رسانه‌های غربی و به خصوص رسانه‌های صهیونیستی به آن دامن می‌زدند، موضوع خرید سلاح‌های اسرائیلی توسط ایران است . مقامات عراقی با این ادعای كذب درصدد مشروعیت بخشیدن به تجاوز خود و دادن شمول به اهداف خود مبنی بر حمایت از فلسطین و مقابله با اسرائیل بودند. اما همگان در عالم، و به خصوص دول عربی منطقه، می‌دانستند كه سخت‌ترین و صادق‌ترین دشمن اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران و رهبری آن بوده است. استنادات عراق در ادعاهایش درباره خرید سلاح‌های اسرائیلی، رسانه‌های امریكایی، اروپایی و اسرائیلی بودند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۲۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۳۱۵-۹۵-۲
تعداد صفحات۷۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۲۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۳۱۵-۹۵-۲