با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد چهارم)

دانلود و خرید کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد چهارم)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد چهارم)  نوشته  محمدعلی خرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد چهارم)

کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد چهارم) اثری است که به همت محمدعلی خرمی در انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است. این مجموعه ده جلدی دربردارنده اسنادی است که سازمان ملل متحد درباره جنگ ایران و عراق منتشر کرده است.

درباره مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل

مجموعه کتاب‌های جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل مجموعه ده جلدی است که به همت و ترجمه محمدعلی خرمی منتشر شده است. این مجموعه اسنادی را دربر دارد که با عنوان سند مجمع عمومی یا سند شورای امنیت سازمان ملل‌متحد نامیده می‌شود. این اسناد از تاریخ ۲۹ آپریل ۱۹۸۰ مطابق با نهم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ یعنی آغاز جنگ تا هجدهم دسامبر ۱۹۹۰ مصادف با ۲۷ آذر ۱۳۶۹ منتشر شده است و در آن درباره جنگ ایران و عراق، عوامل زمینه‌ساز آن و وقایعی نوشته شده است که پس از آتش‌بس رخ داده است. در این مجموعه بیش از ۱۶۰۰ سند از سازمان ملل متحد جمع‌آوری شده است.

در این کتاب‌ها هم می‌توانید به مکاتبات و محتوای نامه‌های هر دو طرف درگیر جنگ دسترسی داشته باشید و هم نامه‌های دبیر کل به سران یا وزیران خارجه دو کشور ایران و عراق را بخوانید. علاوه بر این مواضع و تصمیم‌های مجمع عمومی و شورای امنیت که در قالب بیانیه یا قطعنامه صادر می‌شد، بخش مهم دیگری از مجموعه است که در روند جنگ و مقاطع تعیین‌کننده درگیری صادر شده و بر ماهیت، گسترش، سمت‌ و سو و طولانی‌تر شدن آن اثر گذاشته است.

خواندن مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل اثری است برای تمام پژوهشگران و علاقه‌مندان به مطالعات در حوزه دفاع مقدس.

بخشی از کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد چهارم)

تیم با یک دستیار پزشکی و تعدادی پرستار که مجروحین را در مورخ ۲۶ ژانویه درمان کرده بودند، گفتو گو کرد. آنها مدارک پزشکی را به تیم نشان دادند و اظهار داشتند که کلیه مجروحان بر اثر شکستن شیشه مجروح گردیده و تنها یک نفر بر اثر ترکش گلوله های انفجاری مجروح شده بود. کلیه مجروحان دارای سن کمی بودند. تیم همچنین ده تن از بچه های مدرسه و دو بزرگسال را مشاهده کرد که به مدرسه بازگشته بودند. جراحت آن‌ها با نسخه‌های پزشکی که درمانگاه ارائه کرده بود مطابقت داشت. 

مدرسه ساختمان مستحکمی داشت و از آجر و سیمان ساخته شده بود و نشانه‌های اندکی خسارات بر بنای آن مشاهده میشد. خساراتی بر اثر اصابت گلوله‌های انفجاری بر دیوارهای داخلی و سقف دو کلاس و شیشه های پنجره در این اتاق اتاق ها و نیز معلمین مشاهده گردید که خرد شده بود. تیم یک حفره مشاهده کرد که تقریبا ۱ متر عمق داشت و ظاهراً یک گلوله در حدود ۵ متری مدرسه، اصابت کرده بود. سمتی که گلوله شلیک شده بود نمیتوان مشخص کرد زیرا به زمین نرم و درختان و درختچه‌های داخل آن اصابت کرده بود. به. ویژه درختی در نزدیکی یک حفره بود که بنا به مدارک گلوله به آن اصابت کرده بود، با بررسی و استشمام بوی آنها تیم نتیجه گیری کرد که یک گلوله با قدرت انفجاری بالا به آن اصابت کرده است. تیم نتوانست هیچ قطعه‌ای از گلوله انفجاری را در محل پیدا کند و اطلاع داده شده که کاملاً قبل از تحقیق پاکسازی شده است.  

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۲۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۳۱۵-۹۱-۴
تعداد صفحات۶۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۲۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۳۱۵-۹۱-۴