آشنایی با تاریخ ایران
۴٫۲از ۱۶ نظر

دانلود کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۲از ۱۶ نظر
۴٫۲از ۱۶ نظر
۴٫۲از ۱۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران

آشنایی با تاریخ ایران اثری از استاد تاریخ برجسته ایرانی عبدالحسین زرین‌کوب است که با صدای اکرم پریمون می‌شنوید.

عبدالحسین زرین‌کوب استاد نامدار تاریخ ایران در این کتاب با قلم شیوا و جذاب خود تاریخ قبل و بعد از اسلام در ایران را به تصویر کشیده است. این کتاب از مجموعه کنفرانس‌های دکتر زرین‌کوب در کلاس‌هایش تشکیل شده است که برای آشنایی با تاریخ ایران اثری ارزشمند و آموزنده است.

زرین‌کوب در این کتاب تنها به ذکر کرونولوژیک وقایع بسنده نکرده است و گذشته ایران را از ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و هنری مورد توجه قرار داده است؛ همین ویژگی کتاب آشنایی با تاریخ ایران را از کتاب‌های محبوب علاقه‌مندان به تاریخ ایران کرده است.

شیدن کتاب آشنایی با تاریخ ایران را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

 اگر به تاریخ و به ویژه تاریخ ایران علاقه‌دارید، شنیدن کتاب آشنایی با تاریخ ایران استاد عبدالحسین زرین‌کوب را از دست ندهید.

درباره‌ی عبدالحسین زرین‌کوب

دکتر عبدالحسین زرین‌کوب ۲۷ اسفند ۱۳۰۱ در بروجرد استان لرستان متولد شد. او یکی از بزرگ‌ترین ادیبان معاصر ایران بود که در زمینه‌های مختلف تاریخ‌نگاری، نقد ادبی، تالیف و ترجمه نیز فعالیت داشت. آثار دکتر زرین‌کوب به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود. او آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. دکتر زرین‌کوب دکترای ادبیات فارسی خود را از دانشگاه تهران گرفت و از رساله‌ی خود به عنوان نقد شعر زیر نظر استاد بدیع‌الزمان فروزانفر دفاع کرد. او چندین سال در دانشگاه تهران به عنوان استادیار مشغول به تدریس بود و در فاصله‌ی بین تدریس دردانشگاه تهران و از سال ۱۳۴۱ به بعد در دانشگاه‌های آکسفورد، سوربن، هند و پاکستان، و در سال‌های ۱۳۴۷ تا سال ۱۳۴۹ در آمریکا به‌عنوان استاد میهمان در دانشگاه‌های کالیفرنیا و پرینستون به تدریس پرداخت. دکتر عبدالحسین ‌زرین‌کوب در سال ۱۳۳۲ با خانم دکتر قمر آریان ازدواج کرد. از میان آثار بی‌نظیر دکتر عبدالحسین زرین‌کوب می‌توان به با کاروان حُله، نقد ادبی، از کوچه‌ی رندان، سیری در شعر فارسی، پله‌پله تا ملاقات خدا، دو قرن سکوت، کارنامه‌ی اسلام و بحر در کوزه اشاره کرد. 

دکتر زرین‌کوب در در ۲۴ شهریور ۱۳۷۸ در ۷۷سالگی در تهران درگذشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
ا.ض
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

کتاب تاریخی تحلیلی و جذاب بود و شناخت خوبی ازتاریخ ایران میداد ممنون از زحماتتان

ابو یاس
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

واقعا جامع ترین کتابخانه مجازی هست که تا به امروز دیدم.حتما دانلود کنید پشیمون نمیشید

Bahramma
۱۳۹۹/۰۷/۰۵

اگر علاقه‌مند به تاریخ ایران و جنگهای هفده ساله با یونانیان هستی نمونه بدرد بخوری است،گوینده متن هم اگر با حوصله بیشتری متون کتاب را خوانده بود شاید به گوش خوشتر می نشست.کتاب های تاریخی را نمیشود با همان سرعتی

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است