با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم

دانلود و خرید کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم

مسیری که جایگاه شما را در زندگی می‌سازد

۳٫۹ از ۱۴ نظر
۳٫۹ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم  نوشته  تینا سیلیگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم

کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم یا مسیری که جایگاه شما را در زندگی می‌سازد کتابی در زمینه موفقیت و نوشته تینا سیلیگ است. این میکروکتاب خلاصه‌ای از کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم است.

درباره کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم

کتاب بر اساس داستان‌هایی از موفقیت و شکست نوشته شده است. داستان‌هایی که نویسنده در کلاس‌های درس خود به عنوان استاد دانشگاه و پیش از آن به عنوان پژوهشگر، کارآفرین و مشاور مدیریتی تجربه کرده است و داستان‌هایی که کارآفرینان، مربیان، مدیران و.... برای او تعریف کرده‌اند

فصل‌های این کتاب طوری طراحی شده‌اند که شما را به چالش بکشند تا خودتان و دنیا را با نگاهی تازه ببینید. ایده‌های سرراست هستند؛ اما لزوماً شهودی نیستند. آنها مناسب کسانی هستند که در محیط‌های پویا کار می‌کنند؛ جاهایی که موقعیت‌ها به‌سرعت تغییر می‌کند و کسانی را که درگیرند، ملزم می‌کند که بدانند چگونه فرصت‌ها را شناسایی کنند، اولویت‌ها را بسنجند و از شکست درس بگیرند. به‌علاوه، این مفاهیم برای هرکسی که بخواهد بیش‌ترین عصارهٔ زندگی را بیرون بکشد، ارزشمند است.

خواندن کتاب کاش وقتی ۲۰ سالم بود ‌می‌دانستم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

جوان‌هایی که در آغاز راه موفقیت هستند و کسانی که می‌خواهند تازه پا به دنیای اجتماعی و پیچیده کاری بگذارد و نمی‌خواهند که پی در پی شکست را تجربه کنند. توصیه‌های این کتاب برای همه خصوصا جوانانی که در شرف پا گذاشتن به دنیای کسب و کار هستند مفید است.

درباره تینا سیلیگ

تینا سیلیگ دکتریِ عصب‌شناسی از دانشکدهٔ پزشکی استنفورد دارد و مدیر اجرایی برنامهٔ سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیزِ فناوریِ استنفورد است که قطب کارآفرینی در دانشکدهٔ مهندسی دانشگاه استنفورد است. به‌علاوه، سیلیگ دوره‌های آموزشی دربارهٔ کارآفرینی و نوآوری را در بخش علوم و مهندسی مدیریت و در مؤسسهٔ طراحی هاسو پلاتنر در دانشگاه استنفورد تدریس می‌کند. او اغلب سخنرانی می‌کند و کارگاه‌های آموزشی‌ای برای مدیران اجرایی در طیف وسیعی از رشته‌های علمی برگزار می‌کند و کتاب‌های علمی محبوبی برای بزرگ‌سالان و کودکان نوشته است.

بخشی از کتاب کاش وقتی بیست‌ساله بودم، می‌دانستم

 نظرم چالش ۵ دلاری، در آموزش داشتن ذهنیت کارآفرینی به دانشجوها موفقیت خوبی کسب کرد. اما تمرین‌هایی هم به آن‌ها داده‌ام که متوجه شوند ارزش، همیشه برحسب پاداش‌های مالی سنجیده نمی‌شود. مثلا در یکی از تمرین‌ها به جای ۵ دلار، به هرتیم پاکتی دادم که در آن ۱۰ گیره کاغذی بود. به تیم‌ها گفتم باید با استفاده ازاین گیره‌های کاغذ، تا جایی که ممکن است، ارزش ایجاد کنند.‌ این ارزش می‌تواند با توجه به معیارهایی که آن گروه برای آن در نظر گرفته‌اند، سنجیده شود.

هرکدام از این تیم‌ها ارزش‌های متفاوتی را برای سنجش در نظر گرفته بودند. یکی از آن‌ها تصمیم گرفته بود گیره‌های کاغذ، نوعی ارز جدید باشد. تیم دیگر با توجه به این که رکورد جهانی طولانی‌ترین زنجیره از گیره‌های کاغذ، ۲۲ مایل بوده است، تصمیم گرفت این رکورد را بشکند. تیمی دیگر هم گیره‌های کاغذ را با کمی پوستر مقوایی مبادله کردند و در دکه‌ای در مرکز خریدی نزدیک، نصب کردند که این شعار روی آن نوشته بود: «حراج دانشجویان استنفورد؛ یکی بخر، دوتا ببر». آن‌ها با پیشنهادهایی که دریافت کردند شگفت‌زده شدند. از حمل کیف‌های سنگین مشتریان فروشگاه‌ها تا تشکیل جلسه طوفان فکری برای حل مشکل تجاری خانمی که نیاز به کمک داشت و در عوض این کار، ۳ مانیتور را که نمی‌خواست، به آن‌ها اهدا کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Mohammad amin Alizadeh
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

کتاب خوبی بود دید آدمُ بازتر میکنه درمورد مسائل. ممنون که میکروکتابشو گذاشتین. عالی

Zahra Mojab
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

کتاب خوبیه

کاربر ۲۶۹۷۱۴۸
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

چرا دانلود نمیشه؟؟؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
موسس سازمان ایندور ((endeavor که هدف آن رشد کارآفرینی در کشورهای در حال توسعه بود، نمونه برجسته‌ای است از کسی که حل کردن هیچ مشکلی را سخت نمی‌بیند. او باور دارد که اگر دیگران فکر کردند که ایده‌های شما احمقانه است، نشان دهنده این است که در مسیر درستی هستید. در واقع یکی از بزرگترین موانع در راه رسیدن به اهداف‌تان، کسانی هستند که از همان ابتدا به شما می‌گویند که نمی‌توانید انجام دهید.
Parisa
در واقع گاهی ترک کردن می‌تواند به شدت قدرت‌بخش هم باشد، چرا که نشان می‌دهد این شما هستید که همه چیز را کنترل می‌کنید، هر چند که کار آسانی نیست، چون لازم است با شکست‌های خود روبرو شوید و آن‌ها را اعلام کنید
Vahid

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
نوع فایلEPUB