با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

دانلود کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

فلسفه‌ی کهن برای مشکلات مدرن

۳٫۶ از ۱۸ نظر
۳٫۶ از ۱۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس کتابی به قلم جولز اونز درباره کمک گرفتن از فلسفه در زندگی مدرن است. جولز اونز در این کتاب سعی کرده از فلسفه کهن و مکتب آتن برای رفع مشکلات دوران مدرن چاره‌جویی کند. 

درباره کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

در این کتاب جذاب اونز نشان می‌دهد که یک روز در مکتب آتن چگونه طی می‌شود و یک پیرو مکتب آتن چگونه روزش را با تمام چالش‌هایش سپری می‌کند. او با استفاده از تعالیم فلاسفه مکتب آتن، سقراط، افلاطون و ارسطو تلاش کرده است مشکلات و اختلالات روانی، عصبی‌،‌رفتاری و اجتماعی انسان امروزی را رفع و رجوع کند.

 خواندن کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های فلسفه و زندگی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

چگونه اشتباه در کنترل ما را می‌رنجاند

اپیکتتوس استدلال می‌کند بسیاری از رنج‌ها از این ناشی می‌شوند که دو اشتباه می‌کنیم: اول، سعی می‌کنیم کنترل حاکمیت مطلق خود را روی چیزی در محدودهٔ ۲ نشان دهیم؛ چیزی که در اختیار و کنترل‌مان نیست. سپس، زمانی که در کنترلش شکست می‌خوریم، احساس بیچارگی، بی‌اختیاری، عصبانیت، گناه، اضطراب، یا افسردگی می‌کنیم. دوم، مسئولیت محدودهٔ ۱، یعنی افکار و باورهای‌مان را که در کنترل‌مان هستند، برعهده نمی‌گیریم؛ درعوض، دنیای بیرون، والدین‌مان، دوستان‌مان، شریک زندگی‌مان، اقتصاد، محیط، یا سیستم طبقاتی را مسئول باورهای‌مان می‌دانیم و سپس دوباره کارمان به احساس ناراحتی، بیچارگی، فریفتگی، بی‌اختیاری و ناتوانی در برابر شرایط بیرونی می‌کشد.

بسیاری از بیماری‌های روانی و اختلالات هیجانی از این دو اشتباه سرچشمه می‌گیرند. این موضوع حتی دربارهٔ بیماری‌های روان‌پریشانه صادق است؛ بیماری‌هایی که اغلب به‌دلیل ناتوانی از برقراریِ حدودِ مناسب برای خود و درک این‌که چه‌چیزی در کنترل‌تان است و چه‌چیزی نیست آشکار می‌شود. برای مثال، بیماران دچار اسکیزوفرنی۱۱۵ اغلب خیالات بدگمانانه‌ای دارند دربارهٔ این‌که ذهن‌شان را نیروهای بیرونی، مانند اف‌بی‌آی۱۱۶، مافیا، بیگانگان فضایی، شیاطین و از این دست، کنترل می‌کند. ازسویی، آن‌ها از این‌که این نیروها به افکارشان هجوم می‌برند یا آن‌را در مالکیت خود می‌گیرند در هراس‌اند و برای افکارشان و صداهایی که می‌شنوند، قدرت مطلق قائل‌اند. ازسوی دیگر، همچنین آن‌ها ممکن است خیالات بلندپروازانه و منجیانه‌ای داشته باشند و خود را قادر به نجات دنیا از راه افکارشان بدانند. نوسان آن‌ها از قربانیِ بدگمان به خودبزرگ‌بینیِ منجیانه از این برمی‌آید که از تمایز واقع‌بینانه میان چیزی که در کنترل‌شان است و چیزی که نیست ناتوان‌اند

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Simin Parsaie
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

با خواندن این کتاب به فلسفه علاقه مند شدم

vahidkarimkhany
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

خیلی دوست داشتم کتابی تو سبک «تسلی‌بخشی‌های فلسفه» بخونم که دیدم یه صفحه معرفی کتاب، این کتاب رو معرفی کرده.

ارام
۱۳۹۹/۰۴/۰۴

من این کتاب رو عید هدیه گرفتم ولی الان توی کتابخانه ام نیست و برای خواندنش برای من خرید میزنه ، حتی این کتاب رو یک بار هم هدیه دادم خودم . من دیگه ازتون خرید نمیکنم .من به خیلی

- بیشتر
کیوانفر
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

اگر50درصد تخفیف زدید چرا10هزارتومن شده7500تومن

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۷۳-۲۲-۱
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۷۳-۲۲-۱