با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عوامل ژئوپلیتیکی مؤثر بر راهبرد دفاعی ایران  در تقابل با آمریکا از مبدأ سرزمینی عراق

دانلود و خرید کتاب عوامل ژئوپلیتیکی مؤثر بر راهبرد دفاعی ایران در تقابل با آمریکا از مبدأ سرزمینی عراق

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عوامل ژئوپلیتیکی مؤثر بر راهبرد دفاعی ایران در تقابل با آمریکا از مبدأ سرزمینی عراق  نوشته  فتح الله کلانتری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عوامل ژئوپلیتیکی مؤثر بر راهبرد دفاعی ایران در تقابل با آمریکا از مبدأ سرزمینی عراق

راهبرد دفاعی از طریق کاربرد تجمیعی و تجمیلی ظرفیت¬های نظامی، اقتصادی، جغرافیایی و اجتماعی- فرهنگی، اهداف دفاعی کشور محقق می شوند، بنابراین راهبرد دفاعی شیوه های به¬کارگیری مولفه های مختلف قدرت ملی را برای تحقق اهداف دفاعی کشور در راستای سیاست های ملی تعیین می کنند. تدوین راهبرد دفاعی به مجموعه طرح ها، شیوه ها و اقداماتی گفته می شود که با در نظر گرفتن عوامل محیطی و ژئوپلیتیکی، به منظور ایجاد یک ارتباط اصولی و عقلانی میان مولفه های قدرت ملی با اهداف دفاعی- امنیتی، برای خنثی کردن تهدیدها علیه امنیت ملی و منافع حیاتی کشور با تاکید بر عوامل ژئوپلیتیکی به کار می روند. (دانش¬آشتیانی،58:1388)

راهبرد دفاعی بر راه¬کنش ها، شیوه جنگیدن، ساختار نیروهای مسلح و فن آوری تسلیحاتی تأثیرگذار است. به جز تعداد محدودی از عوامل ثابت، سایر عوامل تأثیرگذار بر راهبرد دفاعی کشورها متغیر است و به همین دلیل امری پویا و سیال است و طبیعتاً در راهبرد دفاعی هر کشوری علی رغم ثبات نسبی نظام ارزشی و آرمانی، میل به تغییر دیده می شود و این خود منجر به تغییر و تحول در راهبرد دفاعی آن کشور، با توجه به سه پارامتر ابزار، ساختار و شیوه جنگیدن در آینده خواهد شد. بین راهبرد دفاعی و تهدیدهای نظامی ارتباطی دوسویه برقرار است و بین این دو مفهوم، تعاملی انکارناپذیر وجود دارد. از یک طرف راهبرد دفاعی هر کشور علاوه بر تأثیرپذیری از عوامل ژئوپلیتیکی و نگرش یک نظام و مسئولین آن به ماهیت تهدیدهای نظامی تأثیر می پذیرد و از طرف دیگر نیز بر چگونگی مواجه شدن یک کشور با تهدیدهای نظامی آینده¬اش تأثیر قاطعی دارد. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۲
شابک‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬۹۷۸-۶۲۲-۶۳۵۰-۱۶-۷
تعداد صفحات۲۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۲
شابک‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬۹۷۸-۶۲۲-۶۳۵۰-۱۶-۷