با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب طراحی گرافیک گشتالتی (۲)؛ شامل ۱۰۴ اثر گشتالتی اثر پدرام حکیم‌زاده

دانلود و خرید کتاب طراحی گرافیک گشتالتی (۲)؛ شامل ۱۰۴ اثر گشتالتی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب طراحی گرافیک گشتالتی (۲)؛ شامل ۱۰۴ اثر گشتالتی  نوشته  پدرام حکیم‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی گرافیک گشتالتی (۲)؛ شامل ۱۰۴ اثر گشتالتی

به‌دلیل گسترده بودن مفهوم گشتالت، هیچ ترجمه مستقیمی ‌از آن در هیچ یک از زبان‌ها صورت نگرفته است. این لغت در زبان آلمانی شکل وگونه معنی می‌دهد؛ در انگلیسی، بدان کلِ سازمان یافته، انگار یا شکل بندی می‌گویند.

در زبان فارسی می‌توان آن را معادل مفاهیمی‌از قبیل «شکل»، «قالب»، «اندام»، «هیکل» یا «کل» و «هیئت» قرار داد و بلافاصله باید افزود که هیچ یک از این کلمات به تنهایی معنای گشتالت را به طور کامل بیان نمی‌کنند.

نظریه گشتالت فرآیندهای ادراکی مغز را مورد مطالعه و توجه قرار می‌دهد و بیان گر آن است که اصل عملی ذهن، کل نگر، موازی و همراه با تمایلات خود سازمان یافته (فطری) است . به این مفهوم که در ادراک یک مجموعه یا ساختار، همان‌طوری که اهرن فلس می‌گفت و ورتایمر نیز آن را اثبات کرد، کلِ ساختار است که دریافت می‌شود و نه تک تک اجزای آن. تفکر عمده در نظریه گشتالت این است که نقش‌مایه‌های کلی، بر عناصر تشکیل دهنده شان برتری می‌یابند و خواصی را دارا هستند که ذاتاً در خود آن عناصر موجود نیست. این نکته در عبارتی بدین شکل جمع آمده است: کل، چیزی بیشتر از مجموع اجزایش است ...

در این کتاب که برای علاقمندان هنرهای تجسمی تدوین شده است ۱۰۴ اثر گشتالتی ارائه شده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۲۵۰-۲۷-۶‬‬‬‬
تعداد صفحات۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۲۵۰-۲۷-۶‬‬‬‬