با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
غلاغه به خونه‌اش نرسید

دانلود کتاب صوتی غلاغه به خونه‌اش نرسید

۴٫۶ از ۱۴ نظر
۴٫۶ از ۱۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی غلاغه به خونه‌اش نرسید

«غلاغه به خونش نرسید» کتابی عجیب با پنجاه، شصت‌تا حکایت و افسانه دوسه صفحه‌ای از ابوالفضل زرویی نصرآباد (۱۳۴۸-) است. حکایت‌هایی که از زمان‌های دور می‌آیند اما تا به زمان ما برسند آنها هم دستخوش تحولات زندگی امروزی شده‌اند. زرویی نصرآباد، شاعر طنزرپرداز و پژوهشگر ایرانی پس از سال‌ها مطالعه روی افسانه‌ها، فابل‌ها و متل‌های فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف جهان، با نگارش نقیضه‌هایی بر آنها در این کتاب کوشیده تا دغدغه‌ها، آرزوها و اشتباهات انسان امروز را در قالب افسانه‌هایی مدرن بازگوید.

هر داستان با طرحی از افسانه یا حکایت و مثلی قدیمی آغاز می‌شود اما خیلی زود نویسنده ماجرایش را عوض می‌کند و به سمت دیگری می برد؛ زمان عوض می شود؛ داستان خنده‌دار می‌شود و اتفاقات دنیای امروز با جهان افسانه قاطی می‌شود. حتی تکه‌های سیاسی سال‌های اخیر هم در آن می‌آید.

شخصیت­‌های ساخته و پرداخته ذهن نویسنده در این اثر، به شکل و شمایل سنتی و قدیمی انتخاب شده­‌اند؛ با این حال به شدت مدرن و امروزی به نظر می‌­رسند. افسانه­‌‌ی دختری که با استفاده از اینترنت و «چَت» دنبال شوهر می‌­گردد، شاهزاده­‌ای که به قاچاق کالا مشغول است، شترمرغی که پرواز می‌­کند و جعبه­‌ی سیاه هم دارد، نمونه‌هایی از این افسانه­‌ها است که طنزآمیز و حکمت‌آموزند.

در این کتاب، هرکس از هر قومیت و ملیتی، ریشه‌های مشترک فرهنگی خود را با ملت‌ها، فرهنگ‌ها و اقوام دیگر پیدا می‌کند.

این اثر را با صدای زیبای نیما رئیسی و اهنگسازی و تنظیم مهدی زارع بشنوید و از آن لذت ببرید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
یا حسین/ زینب
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

واقعا عالی کتاب خوب و بی نظیر

کاربر ۱۳۷۲۶۳۶
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

من کامل گوش دادم اگه بیشتر کنایه های سیاسی و اجتماعی میداشت خوب خیلی بیشتر جذاب میشد داستان ها به خودی خود آنقدر جذابیت و سر و ته ندارند ولی خوب در کل جدای از خود داستان ها و اتفاقاتی که می

- بیشتر
محمد
۱۳۹۸/۱۰/۱۰

یه متن طنز جون دار از مرحوم زرویی نصرآباد دوتا از داستان ها رو گوش دادم لذت بردم. گویندگی نیما رئیسی هم که نگم براتون عالی خونده. اصلا متن های طنز این تیپی با گوینده خوب بیشتر میچسبه تا خوندنش

مامان سه جنگجو
۱۳۹۸/۰۹/۱۲

کتاب خوبی بود . داستان های جالب با گویندگی عالی آقای رئیسی . موفق باشید .

M.A.L
۱۳۹۸/۰۳/۱۹

صدای آقای ریسی خیلی عالی بود و اصلا فکر نمیکردم تو گویندگی انقدر توانمند باشند. در رابطه با کتاب هم ، بعضی از داستاناش رو پسندیدم .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است