با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ولایت فقیه جلد سوم؛ ادله اثبات ولایت فقیه و  وظایف و اختیارات ولی فقیه

دانلود و خرید کتاب ولایت فقیه جلد سوم؛ ادله اثبات ولایت فقیه و وظایف و اختیارات ولی فقیه

۴٫۸ از ۶ نظر
۴٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ولایت فقیه جلد سوم؛ ادله اثبات ولایت فقیه و وظایف و اختیارات ولی فقیه  نوشته  محمود زارعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ولایت فقیه جلد سوم؛ ادله اثبات ولایت فقیه و وظایف و اختیارات ولی فقیه

مجموعه «ولایت فقیه» نوشته محمود زارعی، با تکیه بر آثار مجتهدانی چون حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، امام خمینی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، مصباح یزدی، محمدتقی جعفری مجموعه‌ای از مباحث فقهی و دینی شامل مبانی، پیشینه و ادلۀ اثباتِ مباحث به‌هم‌پیوستۀ «ولایت الهیه»، «حکومت اسلامی» در اقوال فقهای شیعه را مطرح نموده است. جلد سوم این مجموعه به ادلهٔ اثبات ولایت فقیه و وظایف و اختیارات ولی فقیه پرداخته است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
حضرت آیت‌الله‌العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی‘حفظه‌الله‌تعالی’ در تبیین گسترهٔ جغرافیایی ولایت امر می‌فرمایند: «فقهای عادل در عصر غیبت، حاکمان شرع و سرپرستان امور به شمار می‌روند و این است معنای گفتار امام (ع) در توقیع شریف که: ‘پس آنان حجت من برشمایند و من حجت خدا هستم’. این، همان حکومت مشروعی است که بر مکلفان واجب است که از آن اطاعت کنند و زیر بیرق آن گردآیند، گرچه در سرزمین دیگری جز دارالاسلام به سر می‌برند. پس مؤمنان اگرچه در دارالکفر باشند و یا آنکه سرزمین مسلمانان تحت سلطهٔ نامشروعی باشد، بر آنان واجب است که از این حکومت مشروع که امام آن را در عصر غیبت به‌دست فقها سپرده است، تبعیت کنند.»
منمشتعلعشقعلیمچکنم
قضیه ولایت فقیه یک چیزی نیست که مجلس خبرگان ایجاد کرده باشد. ولایت فقیه یک چیزی است که خدای تبارک و تعالی درست کرده است، همان ولایت رسول الله (ص) است و این‌ها از ولایت رسول الله (ص) هم می‌ترسند. شما بدانید که اگر امام‌زمان (ع) حالا بیاید، باز این قلم‌ها مخالفند با او و آن‌ها هم بدانند که قلم‌های آن‌ها نمی‌تواند مسیر ملت ما را منحرف کنند
منمشتعلعشقعلیمچکنم
حالا ما دوباره بگذاریم که اساسی که اسلام می‌خواهد درست بکند و زمان امیرالمؤمنین (ع) بوده و زمان رسول الله (ص) بوده؛ بگذاریم این‌ها را برای خاطر چهار تا آدمی که دور هم جمع می‌شوند و پاهایشان را روی هم می‌اندازند... چای و قهوه می‌خورند و قلم‌فرسایی می‌کنند: مگر ما می‌توانیم این‌ها را (بپذیریم)؟! مگر ما می‌توانیم؟ قدرت جائر است؛ برای کسی، برای یک مسلمان که تمام این خون‌هایی که ریخته شده، هدر بدهد و اسلام را بگذاریم کنار؟ و چیزهایی هم که (می‌گویند که:) «یک همچو ولایت فقیهی نداریم»؛ خوب شما نمی‌دانید؛ شما فقیه را اطلاع بر آن ندارید که می‌گویند ولایت فقیه نداریم. ولایت فقیه از روز اوّل تا حالا بوده؛ زمان رسول‌الله (ص) تا حالا بوده. این حرف‌ها چه است که می‌زنند اینها؛ همهٔ این اشخاصِ غیر مطلع بر فقه؟
منمشتعلعشقعلیمچکنم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۸
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۵۷۰۸۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۸
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۵۷۰۸۲