با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب گلچین واقعه عاشورا اثر انصاری اراکی محمدعلی

دانلود و خرید کتاب گلچین واقعه عاشورا

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گلچین واقعه عاشورا  نوشته  انصاری اراکی محمدعلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گلچین واقعه عاشورا

این کتاب خلاصه‌ای از حادثه نینوا و فاجعه عاشوراست که بطور مختصر و اسلوب تازه نوشته شده است. مطالب تاریخی آن از کتاب‌های بسیار و مقاتل معتبر اقتباس و بهم پیوسته. هر کس بانظر دقت این کتاب را مطالعه و با کمال درستی به نکته‌ها و علل اجتماعی و دینی و سیاسی واقعه کربلا توجه کند گواهی می‌دهد که حسین علیه السلام مرد حق و رمز فضیلت است. و نمونه اعلای ایمان و اراده و درستی و راستی و عفت و کمال و از خود گذشتگی در راه حق می‌باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۰۶

کتاب صد و هفدهم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، خوب بود ولی نیاز به یک ویرایش کلی داره کتاب.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
یزید بن معاویه مادرش میسون کلابیه در سال ۲۵ هجری بدنیا آمد شخصی آبله‌رو تنومند و بلند آوازه بود. بر بینی قرحه‌ای داشت و رنگش سیاه چرده بود دماغ و بینی و ابرو چنان زشت که پنداری وزغ چسبیده بر خشت و در قمار و باختن نرد علاقمند و شکار پلنگ را بسی دوست داشت شوق و عشق زیادی به شرابخواری و انواع کارهای زشت نشان می‌داد و از انجام هر کار قبیحی امتناع نداشت
سیّد جواد
هانی خواست قریحه مسلم را بدست آورد لهذا باو تکلیف کرد که ابن زیاد را اغفال و بنا بظاهرسازی از در الفت و دوستی با او درآید و طرح محبتی افکند ولی مسلم جز این عبارات جواب هانی را نداد: «ما خاندانی هستیم که از دوروئی و مکر گریزانیم». آری آل علی علیه‌السلام جز براستی و درستی تمسکی نداشتند و ظفر و نصرت بعدی را که به نیروی حقیقت و صداقت بدست آید بر موفقیت فوری که با خدعه و مکر میسر شود ترجیح می‌دادند و از همین حقیقت است که محبت آنها در قلوب مردم ریشه‌ای بس محکم نموده است.
سیّد جواد
کربلا محلی است که در دو طرف خشکی کوفه واقع شده چون رود دجله و رود فرات از آن میگذرد و خاک آن حاصلخیز و خوش آب و هواست تا ۱۴۰۰ سال پیش مورد توجه نبوده ولی حادثه مهم عاشورا عظمت و اهمیت آن را بحدی رساندی که نه تنها عموم مسلمین بلکه توجه میلیونها نفر دانشمندان و بزرگان عالم را بخود جلب نمود. تاکنون درباره آن صدها کتاب بزبان‌های مختلف نوشته و بذکر علل و فلسفه واقعه عظیم آن پرداخته‌اند. در اثر خونهای مقدسی که در آن وادی ریخته شد خاکش مورد تبرک قرار گرفته و خانه‌ای از فرقه شیعه نیست که تربت حسین علیه‌السلام در آن نباشد و این امتیاز تنها برای خاک کربلا است. آری آن درد که نبود بجهانش درمان ذره خاک شفایش ز شفاخانه اوست
سیّد جواد
گفت ای گروه هر که ندارد هوای ما سر گیرد و برون رود از کربلای مـا ناداده تن بخواری و ناکرده ترک سر نتوان نهاد پای بخلوت سرای ما تا دست و رو نشست بخون می‌نیافت کس راه طواف بر حرم کبریای ما برگردد آنکه با هوس کشور آمده سر ناورد بافسر شاهی گدای ما ما را هوای سلطنت ملک دیگر است کاین عرصه نیست در خور فرِّهمای ما
سیّد جواد
حسین علیه‌السلام ببالین علی آمده گفت: ای پسرم خدا بکشد مردمی که ترا کشتند، بعد از تو خاک بر سر دنیا،
سیّد جواد
چون مسلم را، بر پسر این زیاد وارد ساختند بنام فرمانداری بر او سلام نکرد و مأمورین باو گفتند چرا بر امیر سلام ندادی گفت هرگاه بخواهد مرا بکشد چه سلامی بر او دارم، ابن زیاد گفت بجان خود قطعاً ترا خواهم کشت و مسلم و حسین و علی و عقیل را دشنام داد. سپس دستور داد او را بر بالای قصر برده گردنش را بزنند و بدنش را از بالا بزیر افکنند. مسلم را بالای بام بردند و او همچنان تکبیر می‌گفت و استغفار می‌نمود و برسول خدا درود می‌فرستاد و آیاتی از قرآن می‌خواند. پس سر نازنینش ببریدند و جسد گرامیش را از بالای قصر به زیر افکندند. روز قتل مسلم نهم ذیحجه (روز عرفه) سال ۶۰ هجری و خروج او در کوفه روز سه‌شنبه هشتم ذیحجه بود که در همان روز، هانی کشته شد و حضرت حسین علیه‌السلام نیز در همانروز باجابت دعوت مردم کوفه، از مکه بطرف آن شهرستان رهسپار گردید.
سیّد جواد
دخترک مسلم را بخواست و او را بر زانو نشانید و بر سرش دست محبت کشید می‌خواست بآن دخترک نگوید چه خبر شده ولی کودک با فراست سر بلند کرد و نگاهی بصورت حضرت حسین علیه‌السلام نمود و گفت: آقا. مگر روزگار خاک یتیمی بر سر من ریخته است؟ بلی از آنچه بر سر مسلم آمد منتهای شکسته دلی بر حسین و یاران او دست داد.
سیّد جواد
تاریخ جهان گروهی را باستقبال مرگ و در راه مسابقه به پیش گرفتن برای بهشت بسوی نیزه و پیکان مانند یاران حسین علیه‌السلام بخاطر نداشته است زیرا حسین علیه‌السلام به محک ولایت آنها را امتحان و صدق و صفای آنانرا آزمایش فرموده. و بهمین جهت در آن کلام که فرمود «فانی لااعلم اصحاباً خیراً من اصحابی.» من یارانی بهتر از یاران خود ندانم و اهل بیتی خوبتر و باوفاتر از اهل بیت خویش نمی‌شناسم.
سیّد جواد
گفت با لشكر كفار حسین ابن علی یاور دین خداوند توانا باشید گر شما را بجهان دینی و آئین نیست لااقل مردم آزاده بدنیا باشید
سیّد جواد
از دیدن برادر بآنحال دست بکمر گرفت و گفت: یا اخا الان اذ کسر ظهری ـ ای برادرجان پشتم شکست. بلی قدر چمن را بلبل افسرده می‌داند غم مرگ برادر را برادر مرده می‌داند نتوانست بدن برادر را بخیمه ببرد، وقتی بخیمه‌ها رسید به اهل حرم چیزی نگفت عمو خیمه عباس را به هم ریخت یعنی بدانید این خیمه دیگر صاحب ندارد.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۹۶-۰۶-۷
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۹۶-۰۶-۷