با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من دیگر ما: جلد چهارم (نقش بازی در تربیت)

دانلود و خرید کتاب من دیگر ما: جلد چهارم (نقش بازی در تربیت)

۳٫۹ از ۶۴۸ نظر
۳٫۹ از ۶۴۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب من دیگر ما: جلد چهارم (نقش بازی در تربیت)  نوشته  محسن عباسی ولدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب من دیگر ما: جلد چهارم (نقش بازی در تربیت)

«منِ دیگرِ ما» مجموعه کتاب‌های تربیتی است از محسن عباسی ولدی( -۱۳۵۵) برای پرورش و تربیت بهینه کودکان. شعار بنیادین این مجموعه کتاب‌ها این است: فرزند ما از ما جدا نیست؛ او خود ما است اما در اندازه‌ای کوچکتر.

جلد چهارم از این مجموعه به نقش بازی در تربیت کودکان می‌پردازد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«بازی از زندگی کودک حذف‌شدنی نیست. آنچه در دست ماست، انتخاب بازی است. امروزه با ورود وسایل مدرن برای سرگرم کردن کودکان بحث دربارۀ بازی، ضرورت بیشتری پیدا کرده است.

سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد. از همین رو پیش از آنکه بازی‌هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن‌ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت.

این کتاب از سه بخش تشکیل شده: بخش اول به رابطۀ بازی با محبت‌ورزی می‌پردازد که می‌توان گفت عهده‌دار رابطۀ میان گزاره‌های رفتاری و موضوع این کتاب است.

کم نیستند پدران و مادرانی که امروزه بازی بچه‌ها را جدی نمی‌گیرند. چرایی این بی‌اعتنایی موضوع بخش دوم است.

در بخش سوم هم به ویژگی‌های بازی مفید پرداخته‌ایم.»

hadi
۱۳۹۵/۰۶/۱۷

خوبه.اما جامع نیست

meraj
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

عالی

معصومه . د
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

سلام . اگر ممکنه تعداد کتاب های رایگان را بیشتر کنید تا کسانی مثل من که توان خرید ندارند بتوانند مطالعه کنند . زکات علم پراکندن آن است . مطمئن باشید خداوند اجر زیادی به شما خواهد داد . متشکرم

- بیشتر
نسترن بروجردی
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

من این کتاب از وقتی دست گرفتم دوساعته خوندمش،واقعا علی رغم مطالب بسیار مهمی که توش گفته شده متن بسیار روان و راحتی داره،به نظرم نیازه هر پدر مادری این کتاب بخونه

فهیمه
۱۳۹۵/۰۶/۱۱

عالیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۳)
امیر مؤمنان علی (ع) فرمود: «هر کسی بچه‌ای دارد، بچگی کند» .
کتابدار
فرزند کودکانمان را به آن‌ها برگردانیم.
محدثه
امام کاظم (ع) فرمود: بازیگوشی (و شیطنت) بچه در دوران خردسالی پسندیده است، برای این‌که در بزرگ‌سالی بردبار شود. ایشان در ادامه فرمود: «شایسته نیست که کودک حالتی جز این داشته باشد»
کتاب خوب بخوانیم
پدر و مادر نیازمند به ارتباط با کودک و حتی بازی با او هستند. بازی با کودک به والدین نشاط می‌دهد؛ اما وقتی والدین نشاط خود را با رسانه ارضا می‌کنند، دیگر انگیزه‌ای برای کسب نشاط به وسیلۀ بازی با کودک نخواهند داشت.
کتابدار
بسیاری از بلاهایی که بر سر ما مسلمان‌ها می‌آید، ریشه در گزینشی عمل کردن به دین دارد. ما نماز پیامبر خدا (ص) را دیدیم؛ اما بازی کردن ایشان را با بچه‌ها ندیدیم و شاید هم نخواستیم ببینیم. ما با تکه تکه کردن دین نمی‌توانیم به هدفی که دین در تربیت به ما نشان داده برسیم. نتیجۀ گزینشی عمل کردن، چیزی جز ذلت در دنیا و عقوبت در آخرت نیست. ... أ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْکتابِ وَ تَکفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یفْعَلُ ذلِک مِنْکمْ إِلاَّ خِزْی فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یوْمَ الْقِیامَةِ یرَدُّونَ إِلی أشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ؛ آیا شما به پاره‌ای از کتاب ایمان می‌آورید و به پاره‌ای کفر می‌ورزید؟ پس جزای هر کس از شما که چنین کند، جز خواری در زندگی دنیا چیزی نخواهد بود و روز رستاخیز ایشان را به سخت‌ترین عذاب‌ها باز برند و خداوند از آنچه می‌کنید غافل نیست.
کتاب خوب بخوانیم
امیر مؤمنان علی (ع) فرمود: «زندگی‌ای گواراتر از اخلاق خوش نیست»
امامی
خدایا! من می‌دانم که تو بازی با کودکان را دوست داری و یقین دارم که لبخندِ نشسته بر لب هر کودکی دل فرشته‌ها را شاد می‌کند.
حسینی
پیشوای حقیقت و صداقت، امام صادق (ع) فرمود: فرزندت را رها کن که تا هفت سال بازی کند.
کتابدار
یکی از معایب بزرگ تک فرزندی، وقت‌گیر بودن آن است. بر خلاف تصور برخی که گمان می‌کنند بچه‌های زیاد وقت بیشتری را از والدین می‌گیرند، وجود بچه‌های زیاد موجب می‌شود والدین وقت کمتری را برای بازی با بچه‌ها بگذارند. بهترین کسانی که وقت بچه‌ها را پر می‌کنند، خود بچه‌ها هستند؛ البته تعداد زیاد بچه‌ها در صورتی می‌تواند در وقت والدین صرفه‌جویی کند که فاصلۀ سنی آن‌ها زیاد نباشد. فاصلۀ سنی زیاد موجب می‌شود، درک بچه‌ها از موقعیت سنی یکدیگر کم شده و نتوانند هم‌بازی هم باشند. این نکته را هیچ گاه فراموش نکنید: اگر کسی سه بچه با فاصلۀ سنی زیاد داشته باشد، در اصل سه تک فرزند دارد.
کتابدار
نیست که امام کاظم (ع) فرمود: بازیگوشی (و شیطنت) بچه در دوران خردسالی پسندیده است، برای این‌که در بزرگ‌سالی بردبار شود.
محدثه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۶۵-۵-۶
تعداد صفحات۲۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۶۵-۵-۶