با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مدیریت دانش پروژه

دانلود و خرید کتاب مدیریت دانش پروژه

مفاهیم، اصول، نظریه‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت دانش پروژه  نوشته  میلاد اکبری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت دانش پروژه

مدیریت دانش پروژه کتابی نوشته میلاد اکبری است که به مفاهیم، اصول، نظریه‌های مدیریت دانش پروژه می‌پردازد.

درباره کتاب مدیریت دانش پروژه

در جهان امروز، صنایع و زیربناها، اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در شکل‌گیری جریان‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و فناوری پیدا کرده‌اند و عملاً به کانون‌های پویایی، تولید و توسعه اقتصادی، اجتماعی جهان معاصر تبدیل شده‌اند. در این زمان اهمیت و جایگاه مدیریت، به منظور هماهنگ‌سازی و مدیریت هر یک از این نیازها برای ارائه خدمات بهینه به مخاطبان افزایش می‌یابد.

از طرفی نیاز روزافزون سازمان‌ها و شرکت‌های پروژه‌محور مبنی بر ایجاد سیستم‌های متمرکز یکپارچه‌ای که در قالب آن بتوان دانش مدیریت پروژه را نهادینه و از طریق آن کلیه پروژه‌های پیشنهادی سازمان را ارزیابی، اولویت‌بندی و انتخاب نمود، از دیرباز مورد توجه مدیران و مسئولان ارشد سازمان‌ها بوده است. در واقع امروزه مدیران سازمان‌ها به خوبی دریافته‌اند که استفاده از روش‌های مدیریت پروژه به سبک سنتی و پروژه محور جوابگو نبوده و نمی‌تواند موفقیت پروژه را تضمین کند. از آنجا که شرکت‌های عمرانی معمولاً سازمان‌های پروژه محور محسوب می‌شوند، مدیریت بر مبنای پروژه به عنوان یک استراتژی سازمانی تعریف می‌شود، لذا انتخاب پروژه‌ها در آن‌ها به عنوان عامل تعیین کننده استراتژیکی دقت بالایی را می‌طلبد.

در این کتاب، مدیریت پروژه تعریف شده، ویژگی‌ها، چالش‌ها و انواع آنها طبقه‌بندی و معرفی شده‌است.

 خواندن کتاب مدیریت دانش پروژه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 متخصصان و پزوهشگران حوزه مدیریت اجرایی مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب مدیریت دانش پروژه

مدیریت بهینه پروژه در ساختار پروژه‌ای عمرانی، در جهت کاهش تأخیر در پروژه‌ها اهمیت زیادی دارد. از آنجا که بخش عمده‌ای از فعالیت پروژه‌های ساختمانی در ساختار پروژه‌ها رقم می‌خورد، لذا اهمیت توجه به مقوله مدیریت پروژه و عوامل مؤثر در به وجود آمدن تأخیر که هزینه‌های هنگفتی را به سازمان‌های ذیربط تحمیل می‌کنند، در این زمینه دوچندان می‌شود (بهروزی، ۱۳۹۸). تغییرات مکرر و سریعی که در حال وقوع است سبب گردیده ابزارهای قدیمی مورد استفاده توسط سازمان‌ها کارآمدی خود را از دست داده و آن‌ها را به فکر چاره اندیشی بیندازند. در این مسیر یکی از ابزارهایی که به کمک سازمان‌ها آمده است مدیریت پروژه می‌باشد. مدیریت پروژه سعی دارد تا با ایجاد یک ساختار منظم و پیوسته اثربخشی و کارایی اجرای فعالیت‌های پروژه را افزایش دهد (توحیدی نیا و همکاران، ۱۳۹۴). امروزه مدیران سازمان‌ها عموماً با این مسئله رو به رو هستند که از میان پروژه‌هایی که به صورت بالقوه به آن‌ها پیشنهاد می‌شود، کدام پروژه را انتخاب کنند، پروژه‌ها را بر چه اساسی انتخاب کنند یا چگونه منابع لازم را به آن‌ها تخصیص دهند (فدایی و همکاران، ۱۳۹۵). مدیران در این سازمان‌ها معمولاً تمامی پروژه‌های کاندیدای ورود به سبد سرمایه‌گذاری را به طور یکسان ارزیابی می‌کنند و مبنای مشخص و استانداردی برای شناسایی پروژه‌هایی که سهم بیشتری از سرمایه‌گذاری و سود سازمان را به خود اختصاص می‌دهند، ندارند و بر اساس برآوردهای شخصی و تجربه خود بودجه را به پروژه‌ها تخصیص می‌دهند (تلر و همکاران ، ۲۰۱۲).

اجرای پروژه‌های عمرانی در هر کشوری باعث رفاه و رشد اقتصادی آن می‌شود. از طرفی مدت زمان اجرای پروژه‌ها در اقتصادی بودن آن پروژه اهمیت بسیار زیادی دارد. تحقیقات نشان داده بیش از ۴۰ درصد پروژه‌های جهان با تأخیر همراه هستند (آگیکام و همکاران ، ۲۰۱۷). تحقیقات متعددی به بررسی و کشف علل تأخیر در پروژه‌ها پرداخته‌اند. پروژه تعهد برای رسیدن به یک هدف منحصر به فرد در یک دوره زمانی است که دارای یک آغاز مشخص و پایان است. پروژه‌های سازمان موقت بوده و تیم پروژه از ذینفعان سازمان‌های مختلف تشکیل می‌شود. این ذینفعان در طول مدت پروژه با هم کار می‌کنند و به صورت مجزا در اتمام پروژه تأثیرگذارند، در مراحل اولیه از یک پروژه آنچه تأثیر عمده‌ای بر موفقیت می‌گذارد انجام برنامه‌ریزی دقیق است (توحیدی‌نیا و همکاران، ۱۳۹۴). 


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۷۴۴-۲۲-۴
تعداد صفحات۱۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۷۴۴-۲۲-۴