با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دانستنیها؛ هیولاهای شگفت انگیز

دانلود و خرید کتاب دانستنیها؛ هیولاهای شگفت انگیز

از خون‌آشام‌ها و گرگینه‌ها تا معروف‌ترین موجودات افسانه‌ای

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دانستنیها؛ هیولاهای شگفت انگیز  نوشته  محمد جباری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانستنیها؛ هیولاهای شگفت انگیز

کتاب دانستنیها؛ هیولاهای شگفت انگیز نوشته محمد جباری است. کتاب دانستنیها؛ هیولاهای شگفت انگیز یکی از کتاب‌های مجموعه رازهای عجیب انتشارات نشر شهر از مجموعه کتاب‌های مشهور دانستنیها است.

درباره مجموعه دانستنیها

مجله دانستنیها به عنوان یكی از نشریات گروه مجلات همشهری بود؛ مجله دانستنیها با شعار«اولین مجله دایره المعارفی و تمام رنگی ایران» در سال ۱۳۵۸ پا به میدان مطبوعات ایرانی گذاشت و به یکی از پرخواننده‌ترین نشریات کشور تبدیل شد.

کلمه Bookazin که از تلفیق دو کلمهBook و Magazine شکل گرفته است جدیدترین استراتژی دنیای نشر و مطبوعات برای مقابله با کاهش علاقه خوانندگان به خرید نشریات جدید و کاهش تیراژ مطبوعات اســت. این محصول جدید تلاشی است برای تلفیق ویژگی‌های دنیای کتاب‌ها و دنیای نشریات در يک قالب مشترک. در كتاب مجله‌ها معمولا مطالب یک نشریه با موضوع مشترک، اســتخراج و با انجام اصلاحات لازم در قالب یک کتاب گردآوری می‌شود. كتاب مجله‌ها معمولا ویژگی‌های متمایزی نسسبت به یک کتاب یا یک مجله صرف دارند.

در مجموعه كتاب‌های دانستنیها، بر اساس مطالب منتشر شده در دو هفته‌ نامه دانستنیها با رویكرد دایره‌المعارفی به جنبه‌های مختلف موضوعات پرطرفدار علمی و تاریخی پرداخته می‌شود. در این كتابها از تصویرسازی و ابزارهای گرافیكی مثل اینفوگرافیک و تایملاین برای انتقال جذاب مفاهیم علمی و تاریخی به مخاطب استفاده می‌شود و علاوه بر متن دقیق و اطلاع‌رسان، از گرافیک خوش رنگ و لعاب برای ارائه هرچه بهتر مطالب استفاده خواهد شد. با اینكه بخش زیادی از مطالب هر كتاب قبلاً در دانستنیها كار شده، اما بنا بر نیاز یک كتاب، مطالب اختصاصی نیز برای این مجموعه تولید شده است. مجموعه «كتاب مجله» دانستنیها ویژگی‌های معمول این نوع «كتاب مجله»ها دارد. به عنوان مثال بسیاری از مطالب علمی كه در كتاب مجله دانستنیها مشاهده می‌كنید، معمولاً در كتاب‌های مشابه در بازار نمی‌توانید پیدا كنید، چون طبیعتاً مطالب نشریه دانستنیها براساس جدیدترین منابع علمی روز تولید شده است. علاوه بر این، كتاب مجله دانستنیها ویژگی‌هایی نیز دارد که در ادامه به آن اشاره میشود

۱- مجموعه كتاب مجله دانستنیها در شش گروه موضوعی مختلف، دسته‌بندی شده است.

کتاب‌های نارنجی؛ رازهای علم

کتاب‌های قرمز؛ رازهای تکنولوژی

کتاب‌های فسفری؛ رازهای عجیب

کتاب‌های قهوه‌ای؛ رازهای تاریخی

کتاب‌های بنفش؛ چگونه کار می‌کند

کتاب‌های آبی؛ به من بگو چرا

۲- در هر گروه كتاب مجله موضوعات مختلفی تعریف شده است. فعلاً در هر گروه، دو كتاب مجله به مرحله انتشار رسیده است.

۳- مطالب مربوط به موضوع هر كتاب، با بررسی بیش از ۱۰۰ شماره دوهفته‌نامه دانستنیها استخراج شده است و بر اساس ماكت و رویكرد محتوایی تعریف شده، در فصل بندی‌های مشخص قرار گرفته‌اند. در بعضی كتاب‌ها بنا بر نیاز محتوایی، مطالب جدیدی نیز تولید و صفحه‌آرایی شده است

۴- با اینكه مطالب به شكل ژورنالیستی تولید و صفحه آرایی شده‌اند، اما در قالب ساختار یک كتاب بازتعریف شده‌اند. در نتیجه برای تطابق با ساختار یک كتاب، تغییرات محتوایی و گرافیكی لازم، انجام شده است

۵- دبیری هر كدام از كتاب مجله‌های دانستنیها به یكی از كارشناسان همان حوزه موضوعی، سپرده شد. دبیر هر كتاب، ضمن طراحی ماكت محتوایی هر كتاب، وظیفه نظارت بر صحت علمی مطالب موجود را نیز برعهده داشته تا این مجموعه با كمترین خطا و اشتباه علمی به دست خوانندگان برسد.

خواندن مجموعه کتاب‌های دانستنیها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این مجموعه را به تمام علاقه‌مندان به دانستن با هر گروه سنی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۸۵۳-۰
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۸۵۳-۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن