آنک نام گل

دانلود و خرید آنک نام گل

۴٫۲ از ۶۷ نظر
۴٫۲ از ۶۷ نظر

برای خرید و دانلود   آنک نام گل  نوشته  رضا علیزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
تو گویی در حاشیۀ گفتاری که بنا به تعریف گفتار حقیقت است، گفتاری از کذب و در پیوند نزدیک با آن، از رهگذر تلمیحات شگفت‌انگیز و تیره و تار در دنیایی باژگونه و درهم و برهم که در آن سگان از برابر خرگوش می‌گریزند و آهو شیر شکار می‌کند، پیش می‌رفت.
آسمان دار
چشمم بالای محراب در آن سوی پنجره‌های سرایشگاه به پرتو پریده‌رنگی افتاد که از هم‌اکنون شیشه‌بندِ منقوشِ تا آن زمان مغلوبِ تاریکی را در رنگ‌های گوناگونش به درخشش درآورده بود.
آسمان دار
اگر تو چیزی را از دور ببینی، و ندانی که آن چیز چیست، به همین قانعی که آن را جسمی دارای ابعاد تشخیص می‌دهی. وقتی نزدیک‌تر می‌شوی آن را حیوان تشخیص می‌دهی، حتی اگر هنوز ندانی که آنچه می‌بینی اسب است یا خر. و بالاخره با نزدیک‌تر شدن می‌توانی بگویی که آنچه می‌بینم اسب است با این‌که هنوز نمی‌دانی آن اسب کَهر است یا شَبَق. و وقتی در فاصلۀ مناسب قرار گرفتی می‌بینی که کَهر است (یا بهتر است بگویم آن اسب خاص است، نه یک اسب دیگر، حالا اسمش هرچه می‌خواهد باشد). و در این صورت دانشِ کامل خواهد بود، یعنی علم به امر مفرد. بنابراین، یک ساعت پیش می‌توانستم انتظار دیدن هر اسبی را داشته باشم، ولی نه به‌خاطر کثرت نیروی عقلانی، بلکه به خاطر قلّت استنتاج. عطشِ نیروی عقلانی من با دیدن اسبی واحد فرونشانده شد که راهبان افسارش را گرفته بودند و می‌آوردند. فقط آن وقت بود که دانستم استنتاجات قبلی‌ام واقعاً مرا به حقیقت نزدیک کرده.
فاطمه
و نشانه‌ها و نشانه‌های نشانه‌ها فقط در فقدان چیزها به کار می‌آید. »
فاطمه
در مواقع دیگر شنیده بودم که با شکاکیت بسیار در مورد مفاهیم عام و با ملاحظۀ فراوان دربارۀ چیزهای جزئی و منفرد حرف می‌زند
فاطمه
دِیرسالار ادامه داد: «من بسیار خوشوقتم که مطلع شدم در بسیاری از پرونده‌ها رأی شما بر این بوده که متهم بی‌گناه است. من مخصوصاً بیش از هر زمان دیگری در این روزهای غم‌بار به دخالتِ پیوستۀ شیطان در امور بشری اعتقاد دارم»
فاطمه
«ولی همچنین بر این اعتقادم که شیطان اغلب از طریق عوامل ثانوی دست به کار می‌شود. و می‌دانم که می‌تواند قربانیانش را طوری به ارتکاب کارهای پلید سوق بدهد که تقصیر آن به گردن مردی پرهیزگار بیفتد، و آنگاه شیطان شاد می‌شود که آن مرد پرهیزگار به جای دیوی که عامل اوست سوزانده شود. مفتشان اغلب برای نشان دادن تعصب و غیرت به هر ضرب و زور که شده از متهم اعتراف می‌گیرند و فکر می‌کنند مفتش خوب کسی است که محاکمه را با پیدا کردن یک بلاگردان به نتیجه برساند... » ویلیام گفت: «مفتش هم می‌تواند تحت القائات شیطان قرار بگیرد. »
فاطمه
«رویا نوعی متن مقدس است، و خیلی از متون مقدس چیزی جز رویا نیستند. »
Amir Hasany
راستش من امروز به یاری شما در مقام یکی از این مردان احتیاج دارم. در این صومعه اتفاقی افتاده است که حلّ آن مستلزم توجه و مشاوره از جانب مردی تیزبین و سنجیده چون شماست. تیزبین در پرده‌برداشتن و سنجیده (اگر نیاز افتد) در پرده‌پوشی. اگر چوپانی دچار لغزش شود، او را باید از دیگر چوپانان جدا کرد، ولی وای بر حال ما اگر گوسفند از چوپان سلب اعتماد کند. »
فاطمه
«... شما فقط وقتی حکم محکومیت صادر می‌کردید که حضور شیطان چنان به چشم همه مشهود بود که اقدام به شیوه‌ای دیگر و مسامحه ننگ‌آورتر از خود جنایت می‌بود. »
فاطمه