لوگو طاقچه
معرفی طرح کتابخوانی رایگان طاقچه در مترو

کتابرو چیست؟ معرفی طرح کتاب‌خوانی رایگان طاقچه در مترو شهر تهران

11,047 بازدید

طاقچه با همکاری شرکت بهره‌برداری متروی تهران، امکان مطالعه کتاب‌ها به صورت رایگان در ایستگاه‌های مترو در قالب طرحی به نام «کتابرو» فراهم کرده است. استفاده از این طرح برای همه‌ی شهروندان امکان‌پذیر است. این طرح در ۲۷ آبان سال ۱۳۹۹ با حضور شهردار تهران، جناب آقای مهندس حناچی رونمایی شد.

روش استفاده از کتابرو

برای استفاده از مزایای طرح کتابرو، کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- اپلیکیشن android طاقچه را نصب کنید.

لینک دانلود اپلیکیشن طاقچه

۲- وارد قسمت حساب کاربری شوید و از قسمت سمت چپ و بالای صفحه، وارد قسمت کنج‌کاو شوید

۳- پس از فعال کردن لوکیشن دستگاه، اگر در محل ایستگاه مترو باشید، می‌توانید گزینه‌ی دریافت هدیه را انتخاب کنید. پس از آن هدیه شما فعال شده است.

در ویدیو زیر نحوه کار با کنج‌کاو طاقچه را نشان دادیم:

از طریق طرح کتابرو چه هدیه‌ای دریافت می‌کنید؟

در حال حاضر شما در هر روز می‌توانید یک بار با قرار گرفتن در ایستگاه‌های مترو هدیه‌ای دریافت کنید. این هدیه امکان استفاده از قسمت «طاقچه بی‌نهایت» به مدت  ۲۴ ساعت  به صورت رایگان  است. طاقچه بی‌نهایت نام قسمتی است که کاربران می‌توانند با خرید اشتراک، بخشی از کتاب‌های طاقچه را مطالعه کنند. پس از پایان مدت عضویت، کتاب‌ها از دسترس کاربران خارج می‌شوند.

اما در آینده قرار است مدت زمان استفاده از طرح هدیه طرح کتابرو کمتر شود و هر کاربر فقط ۳ ساعت دسترسی به بخش طاقچه بی‌نهایت داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «طاقچه بی‌نهایت چیست؟» را بخوانید.

پاسخ به برخی سوال‌های متداول درباره این طرح:

۱- آیا این طرح فقط در شهر تهران اجرا می‌شود؟ 

در حال حاضر در ایستگاه‌های متروی شهر تهران این طرح اجرا می‌شود. اما تلاش می‌کنیم با سازمان متروی شهرهای دیگر هم مذاکره کنیم و در شهرهای دیگر هم این طرح را اجرا کنیم.

۲- برای استفاده از هدیه این طرح باید به قسمت خاصی از ایستگاه مترو برویم؟ 

خیر. سیستم کنج‌کاو مبتنی بر موقعیت جغرافیایی دستگاه موبایل شماست و به محض نزدیک شدن به ایستگاه مترو می‌توانید هدیه‌تان را دریافت کنید، چه داخل واگن مترو ایستاده در ایستگاه، چه در مجاورت باجه فروش بلیط و چه در جلو در خروجی استگاه، در همه‌جا می‌توانید از طریق قسمت  کنج‌کاو هدیه‌تان را دریافت کنید.

۳- چند کتاب می‌توانم از طاقچه بی‌نهایت دریافت کنم؟

در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار کتاب الکترونیکی در قسمت طاقچه بی‌نهایت وجود دارد و به مرور کتاب‌های بیشتری هم به این قسمت اضافه می‌شود. شما در زمان فعال بودن این طرح می‌توانید هر کتابی که خواستید دریافت کنید. البته در هر ۲۴ ساعت امکان دانلود ۳۰ کتاب را دارید. پس از پایان مدت زمان هدیه شما، کتاب‌ها از دسترس شما خارج می‌شوند.

۴- پس از پایان مدت استفاده از طاقچه بی‌نهایت چگونه کتابم را مطالعه کنم؟ 

شما هر روز فقط ۱ بار امکان دریافت هدیه از طرح کتابرو دارید. پس اگر روز بعد دوباره گذرتان به مترو می‌خورد، می‌توانید صبر کنید تا دوباره هدیه‌ای دریافت کنید. اما می‌توانید اشتراک طاقچه بی‌نهایت تهیه کنید و کتاب‌های مورد علاقه‌تان را بخوانید.

۵- آیا در طرح کتابرو امکان گوش دادن به کتاب‌های صوتی هم وجود دارد؟ 

خیر، در حال حاضر در قسمت طاقچه بی‌نهایت کتاب‌های صوتی وجود ندارند و بنابراین در این طرح هم امکان گوش دادن به کتاب صوتی وجود ندارد. اما امیدواریم به زودی بتوانیم با ناشران کتاب‌های صوتی مذاکره کنیم تا در این بخش کتاب صوتی هم قرار بگیرد.

11,047 بازدید
برچسب ها

Avatar

طاقچه


اشتراک گذاری یادداشت
0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
15 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
نمایش همه کامنت ها
یادداشت های مشابه

دانلود کتاب از اپلیکیشن طاقچه

نصب طاقچه