پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان در تاریخ ادبیات

 پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان در تاریخ ادبیات

۱۳۹۸-۰۲-۱۶ 2 نویسنده الهه ابوالحسنی
در ۵ دقیقه بخوانید

در یادداشت «جایزه‌های ادبی» چندتا از معروف‌ترین جایزه‌های ادبی را معرفی کردیم. اما بهترین کتاب دنیا چه کتابی است؟ اگر بخواهیم به این پرسش جواب بدهیم از چه معیاری استفاده خواهیم کرد؟ تعداد جایزه‌ها یا نظر متخصصین یا سلیقه‌ی شخصی یا شاید میزان فروش کتاب. سوال سختی است. آدم‌ها سلیقه‌ها و معیارهای مختلفی دارند و به همین دلیل جواب‌های مختلفی به این سوال خواهند داد. اما کتاب‌هایی که بیشتر از همه طرفدار داشته‌اند کدام‌اند. کتاب‌هایی که در لیست خیلی از آدم‌ها قرار گرفته‌اند. احتمال اینکه این کتاب‌ها در لیست ما هم قرار بگیرند زیاد است. در این یادداشت می‌خواهیم سراغ این کتاب‌ها برویم و چند تا از پرفروش‌ترین کتاب‌ های تاریخ ادبیات که در ایران ترجمه و چاپ شده‌اند را معرفی کنیم.

دن کیشوت نویسنده سروانتس

دن کیشوت

دن کیشوت

اولین کتاب از لیست پرفروش‌ترین کتاب ها دن کیشوت است رمانی اسپانیایی نوشته‌ی سروانتس است که داستان فردی را روایت می‌کند که تلاش می‌کند شوالیه باشد اما بیشتر از اینکه یک قهرمان واقعی باشد در رویاها و خیال‌پردازی‌های خود سیر می‌کند. این داستان در سال ۱۶۰۵ نوشته و در دو بخش منتشر شده است. نویسنده بخش اول رمان را در زندان نگاشته است. این رمان شهرتی جهانی دارد و به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است. بسیاری از نویسندگان آن را بهترین رمان تاریخ ادبیات می‌دانند که داستانش محدود به تاریخ یا قومیت خاصی نمی‌شود و هنوز که هنوز است خوانندگان زیادی دارد. تا کنون حدود ۵۰۰ میلیون نسخه از این رمان به فروش رفته است.

دانلود کتاب الکترونیکی دن کیشوت

داستان دو شهر

این داستان نوشته‌ی چارلز دیکنز است و در لندن و پاریس در زمان انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد. در سال ۱۸۵۹ نوشته شده و تا کنون ۲۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. داستان کتاب راجع به دختر جوانی به نام لوسی است که پدرش زندانی سیاسی است و نزد یکی از دوستان پدرش زندگی می‌کند. تا کنون چند فیلم سینمایی بر اساس داستان این کتاب ساخته شده است.

دانلود کتاب الکترونیکی داستان دوشهر

ارباب حلقه‌ها نویسنده جی‌.آ.آر. تالکین

ارباب حلقه‌ها

ارباب حلقه‌ها

داستان خیالی بسیار معروف که راجع به ماجرای حلقه‌ای افسانه‌ای است که قدرتی عجیب در خود دارد. این داستان طی ۱۲ سال توسط جی.آر.آر.تالکین نوشته شده و اولین نسخه‌ی آن در سال ۱۹۵۴ به چاپ رسیده است. تا کنون حدود ۱۵۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده و از مشهورترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ های قرن ۲۱ به شمار می‌رود.

سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها

شازده کوچولو

رمان فرانسوی کوتاهی است که توسط آنتوان دو سنت اگزوپری نوشته شده است. شازده کوچولو کودکی است که از سیاره‌ای دیگر به زمین آمده و نگاه متفاوتی به همه‌ی آنچه انسان‌ها به آن عادت کرده‌اند دارد. این کتاب در سال ۱۹۴۳ نگاشته شده و تا کنون ۱۴۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

دانلود کتاب الکترونیکی شازده کوچولو

مجموعه‌ی هری پاتر‌

هری پاتر پسرک عجیبی است که در ۱۳ سالگی متوجه می‌شود متعلق به دنیای جادوگرها است و باید به مدرسه‌ی جادوگری برود. این مجموعه رمان نوشته‌ی خانم جی‌.کی.رولینگ است و یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین کتاب‌های جهان ادبیات است. شامل ۷ جلد است و از هر جلد آن حدود ۶۵ میلیون نسخه به فروش رسیده است. نوشتن این مجموعه در سال ۱۹۹۷ آغاز شده و در سال ۲۰۰۷ به پایان رسیده است.

هابیت نویسنده جی آر آر تالکین

هابیت

هابیت

کتابی دیگر از جی.آر.آر.تالکین که درباره‌ی موجودات افسانه‌ای به نام هابیت است. داستان درباره‌ی ماجراهایی است که برای یکی از این هابیت‌ها اتفاق می‌افتد. ماجراهای این کتاب قبل از کتاب «ارباب حلقه‌ها» اتفاق می‌افتد و به نوعی مقدمه‌ی آن است. این کتاب مخصوص گروه سنی کودک و نوجوان است، در سال ۱۹۳۷ نوشته شده و تا کنون حدود ۱۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ ها شده است.

دانلود کتاب الکترونیکی هابیت

ده بچه زنگی

این کتاب معروف‌ترین نوشته‌ی آگاتا کریستی است که در سال ۱۹۳۹ نگاشته شده است. آگاتا کریستی نویسنده‌ی معروف داستان‌های جنایی و کاراگاهی است که از جمله شخصیت‌های معروف کتاب‌های او می‌توان به پوارو و مادام مارپل اشاره کرد. این کتاب راجع به سفر ده نفر به یک جزیره است که ظاهرا با دعوت افراد مختلف به این سفر آمده‌اند اما به مرور متوجه می‌شوند یک نفر همه‌ی انها را به آنجا فرخوانده است. ماجرای این دعوت و اتفاقی که برای این ۱۰ نفر می‌افتد موضوع این کتاب است. از روی این کتاب چندین فیلم ساخته شده و تا کنون حدود ۱۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

راز داوینچی

دن براون کتابی نفس‌گیر نوشته است که یک نفس آن را خواهید خواند. داستان با حادثه‌ای آغاز می‌شود که به دنبال آن اتفاقات متعددی می‌افتد و خواننده را درگیر موضوعاتی درمورد تاریخچه‌ی مسیحیت می‌کند. این کتاب که ترکیبی از ماجراجویی، تاریخ و رمزگشایی است از همان ابتدای انتشار فروش فوق‌العاده‌ای داشته و تا کنون حدود ۸۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. اولین انتشار این کتاب در سال ۲۰۰۳ بوده است.

هنگام خواندن آثار خارجی پیدا کردن ترجمه‌ی مناسب نیز نکته‌ی مهمی است. در یادداشت «چطور در خرید کتاب، ترجمه‌ی بهتر را انتخاب کنیم؟» چند راهکار پییشنهاد داده‌ایم که بتوانید ترجمه‌های خوب را پیدا کنید.

راهنمایی برای انتخاب ترجه بهتر کتاب‌ها قبل از خرید کتاب

چطور در خرید کتاب، ترجمه‌ی بهتر را انتخاب کنیم؟

کیمیاگر نویسنده پائولو کوئیلو

کیمیاگر

کیمیاگر

کیمیاگر معروف‌ترین اثر نوشته‌ی پائولو کوئیلو است که به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده است. داستان در سال ۱۹۸۸ نوشته شده و راجع به فردی به نام سانتیاگو است که به دنبال خوابی که می‌بیند سفری را آغاز می‌کند. از این کتاب تا کنون ۶۵ میلیون نسخه به فروش رسیده است.

دانلود کتاب الکترونیکی کیمیاگر

دانلود کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو

ناطور دشت

کتابی نوشته‌ی جی.دی.سلینجر که راجع به بحران‌های شخصیتی نوجوانی به اسم هولدن کالفیلد است. این کتاب در سال ۱۹۴۵ منتشر شده است و تا کنون دو جنایتکار عامل جنایت خود را خواندن این کتاب معرفی کرده‌اند. قاتل جان لنون، موسیقی‌دان مشهور و فردی که به ریگان، رئیس جمهور آمریکا شلیک کرد. تا کنون حدود ۶۵ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده است.

دانلود کتاب الکترونیکی ناطور دشت

پل‌های مدیسون کانتی نویسنده رابرت جیمز والر

پل‌های مدیسون کانتی

پل‌های مدیسون کانتی

این کتاب رمانی کوتاه نوشته‌ی رابرت جیمز والراست که داستان آن راجع به رابطه‌ی پنهانی یک زن خانه‌دار با یک عکاس نشنال جئوگرافیک است. داستانی به غایت عاشقانه که در یازده روز نگاشته شده است. این کتاب در سال ۱۹۹۲ برای اولین بار منتشر شده و تا کنون حدود ۶۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

دانلود کتاب الکترونیکی پل‌های مدیسون کانتی

صد سال تنهایی

کتابی نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز که در سال ۱۹۶۷ نوشته شده است. داستان کتاب راجع به زندگی شش نسل از خانواده‌ی بوئندیا است که اتفاقات گاها عجیبی برای آنها رخ می‌دهد. با اینکه روند کلی داستان واقعی است، وجود این اتفاقات باعث می‌شود سبک داستان رئالیسم جادویی باشد. این کتاب در واقع آغازگر سبک رئالیسم جادویی محسوب می‌شود. تا کنون حدود ۵۰ میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان به فروش رسیده است.

دانلود کتاب الکترونیکی صد سال تنهایی

آنک نام گل نویسنده امبرتو اکو

آنک نام گل

آنک نام گل

این کتاب رمانی ایتالیایی است که توسط امبرتو اکو نوشته شده است و اولین کتاب اوست. داستان از حادثه‌ای که در یک صومعه رخ می‌دهد آغاز می‌شود و دو نفر شروع به رمزگشایی از این حادثه می‌کنند. در حین رمزگشایی از این معما موضوعاتی درباره‌ی انجیل و مطالعات مذهبی قرون وسطی مطرح می‌شود. این کتاب در سال ۱۹۸۰ نوشته شده و تا کنون حدود ۵۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

دانلود کتاب الکترونیکی آنک نام گل

لیست این کتاب‌ها هر خواننده‌ی مشتاقی را قلقلک می‌دهد و او را تشویق می‌کند به سراغشان برود. چه ویژگی‌ای در این کتاب‌ها باعث شده است اینقدر پرطرفدار و جزون پرفروش‌ترین کتاب ها باشند؟ برای فهمیدن پاسخ این سوال اولین قدم این است که یکی از آنها را انتخاب کنیم و در لذت خواندن یک کتاب پرطرفدار غرق شویم.

پ.ن: تمام کتاب‌های معرفی شده را می‌توانید در طاقچه مشاهده کنید. 

(۱,۳۶۵ بازدید تا امروز)

این یادداشت‌ها را هم بخوانید

اشتراک گذاری