خرید کتاب با تخفیف

خرید کتاب با تخفیف

۱۳۹۷-۰۷-۱۱ 0 نویسنده طاقچه
در ۳ دقیقه بخوانید

تخفیف گرفتن و تخفیف دادن قدمت دیرینه‌ای در فرهنگ ایرانی دارد. تاریخِ نخستین تخفیف به صورت دقیق مشخص نیست اما باستان‌شناسان در حفاری‌های اخیر در منطقه بین‌‌النهرین (عراق امروزی) کتیبه‌ای پیدا کرده‌اند که گویا همان بخش شکسته شده‌ی منشور حقوق بشر است. روی آن با خط میخی نوشته شده: «بر مردمان خود سخت نگیرید و تخفیف دهید!»

برخی از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند که با ظهور «قیمت پشت جلد» دوره‌ی تخفیف نیز سپری خواهد شد، اما آن اقتصاددانان به تاریخ پیوستند و تخفیف در قلب و ذهن مردم باقی ماند.

به قول حافظ: «می خور که شیخ و حافظ و مفتی و محتسب      چون نیک بنگری همه تخفیف می‌دهند!»

طاقچه هم بر اساس این رسم دیرینه هر هفته تخفیف‌هایی دارد. در این یادداشت توضیح می‌دهیم که این تخفیف‌ها چه هستند و چه روزهایی می‌توانید کتاب‌ها را با تخفیف بخرید.

خرید کتاب با تخفیف هفتگی دارند؟

هر روز تعداد زیادی کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی در قسمت تازه‌های طاقچه قرار می‌گیرد. از بین این کتاب‌ها، به پیشنهاد طاقچه یا ناشرها، چندتایی انتخاب می‌شوند تا در طرح تخفیف هفتگی قرار بگیرند. اولین شرط‌ حضور کتاب‌ها در تخفیف هفتگی این است که قبلا در طاقچه منتشر نشده باشند.

به دلیل محدودیت‌‌هایی که در انتشار داریم تلاش می‌کنیم کتاب‌های باکیفیتی در طرح‌های هفتگی قرار بگیرند. معمولا کتاب‌هایی در این طرح‌ها قرار می‌گیرند که؛

  •  نسخه چاپی کتاب پرفروش باشد
  • کتاب یا نویسنده‌ جایزه ادبی گرفته باشد
  • نظر و امتیاز خوبی در شبکه‌های اجتماعی کتاب (مثل goodreads) گرفته باشد
  • تعداد زیادی از کاربران درخواست اضافه شدن کتاب را به طاقچه داده باشند
  • در بازار نشر، کتاب جدید و مهمی باشد
  • و…

به غیر از کیفیت کتاب، نیم‌نگاهی هم به قیمت می‌اندازیم و سعی می‌کنیم به کتاب‌هایی که قیمت بیشتری دارند اولویت بدهیم. نسبت تخفیف‌ها نیز معمولا رابطه‌ی مستقیمی با قیمت کتاب دارد.

تخفیف‌های هفتگی فقط ۴۸ ساعت روی سایت و اپلیکیشن می‌مانند و بعد به قیمت اصلی برمی‌گردند. تمام این کارها نیز با هماهنگی و همراهی ناشر انجام می‌شود.

چه روزهایی تخفیف داریم؟

اولین تخفیف هفتگی طاقچه برمی‌گردد به دوران پارینه سنگی. از همان اوایل که طاقچه راه افتاده بود، هر پنج‌شنبه‌ یکی از کتاب‌ها را با ۵۰ درصد تخفیف منتشر می‌کرد و هنوز هم این کار ادامه دارد.

کم‌کم دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها با تخفیف‌های ۴۰ درصدی از راه رسیدند و نُه ماه بعد، شنبه‌ها با تخفیف ۳۰ درصدی متولد شد تا زو‌ج‌های هفته تخفیفشان کامل شود.

با وارد شدن به عصر مدرن و ظهور کتاب‌های صوتی، یکشنبه‌ها هم جای خودش را در دل تقویم باز کرد. کتاب صوتی بچه شیطان و بی‌نظمی است که گاهی تخفیفش را به موقع نمی‌رساند و درصدش هم بین ۲۰ تا ۵۰ نوسان دارد.

اگر حفظ کردن این تاریخ‌ها برایتان مشکل است می‌توانید نگاهی به جدول زیر بیندازید.

خرید کتاب با تخفیف

جدول تخفیف کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی در طاقچه

خرید کتاب با تخفیف‌های فصلی و مناسبتی

علاوه بر این تخفیف‌های هفتگی که ثابت هستند، طاقچه در رویدادها و مناسبت‌های مختلف تخفیف‌های دیگری نیز دارد. این تخفیف‌ها را  از راه بنرهای داخل اپلیکیشن یا شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ اطلاع‌سانی می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد تخفیف‌های مناسبتی می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی طاقچه ما را دنبال کنید؛ اینستاگرام، توییتر و تلگرام.

پیشنهاد می‌کنیم اگر دوست دارید کتابی را بخوانید و می‌‌توانید آن را تهیه کنید، منتظر تخفیف نمانید و لذت خواندن در لحظه را به امید تخفیف در آینده عقب نیندازید.

پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «کتاب خواندن برای لذت بردن» را بخوانید.


کتاب خواندن و شنیدن تفریحِ لذت‌بخش ماست و طاقچه تلاش می‌کند این تفریح را آسان‌تر کند. اگر طاقچه را نمی‌شناسید آن را به صورت رایگان دانلود کنید و سری به فروشگاه کتاب‌هایش بزنید. در طاقچه می‌توانید کتاب‌های الکترونیک، روزنامه، مجله و کتاب‌های صوتی نیز پیدا کنید.

(۷۱۰ بازدید تا امروز)

این یادداشت‌ها را هم بخوانید

اشتراک گذاری