«شبخند» دومین مسابقه بزرگ کتابخوانی

«شبخند» دومین مسابقه بزرگ کتابخوانی

2017-08-30 2 نویسنده طاقچه
در 2 دقیقه بخوانید

شبخند برنامه‌ای شاد و مفرح است که هر شب ساعت ۲۲ از شبکه استانی کرمانشاه پخش می‌شود. موفقیت چشمگیر این برنامه در جذب مخاطب موجب شده که مردم استان‌های همجوار نیز شب‌های خود را با تماشای این برنامه تلویزیونی سپری کنند. این برنامه شامل آیتم‌های مفرح و متعددی است که به زبان محلی اجرا می‌شوند.

شبخند و مسابقه کتابخوانی

بعد از مسابقه بزرگ خندوانه این بار طاقچه  با برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در برنامه شبخند مشارکت کرده است تا قدری از این سرگرمی سمت و سوی «کتاب» به خود بگیرد. مسابقه کتابخوانی طاقچه با رویکرد «ادبیات اقلیمی» برگزار می‌شود و تلاش شده تا از طریق این مسابقه، به این بخش مهجور ادبیات فارسی بیشتر پرداخته شود. این گونه‌ی ادبی‌ پتانسیل بسیار گسترده‌ای برای تولید آثار خلاق را بالقوه درون خود دارد و زمینه‌ی انتقال فرهنگ اقوام و تبادل اندیشه‌ی فرهنگی را فراهم می‌آورد. به همین دلیل موضوع کتاب‌های  این مسابقه، با توجه به اقلیم و فرهنگ کرمانشاه انتخاب شده‌اند و یا نویسنده‌شان کرمانشاهی هستند. 

ادبیات اقلیمی چیست؟

ادبیات اقلیمی همواره نقش پررنگی در ادبیات جهان داشته است و می‌توان گفت بسیاری از آثار برجسته ادبی با این رویکرد نوشته شده‌اند. شاید مشهورترین نمونه‌ی آن را بتوان ادبیات آمریکای لاتین و «رئالیسم جادویی‌»اش دانست. در تعریف عام این گونه‌ی ادبی آثاری را در خود جای می‌دهد که در آنها موقعیت‌ها و ویژگی‌های شخصیت‌ها مبتنی بر شرایط جغرافیایی، فرهنگی و تاریخی یک اقلیم خاص، ساخته و پرداخته می‌شوند.

اگر به داستان‌های ایرانی علاقه‌دارید پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به یادداشت‌های «ایرانی بخوانیم» بیندازید

مسابقه کتابخوانی شبخند چطور برگزار می‌شود؟

در مسابقه کتابخوانی طاقچه که با همکاری برنامه تلویزیونی شبخند برگزار می‌شود، برای هر کتاب ۱۰ سؤال در نظر گرفته شده است. شرکت‌کننده‌ها می‌توانند تا تاریخ ۲۵ شهریور از طریق اپلیکیشن طاقچه ثبت‌نام کنند و به سؤال‌ها پاسخ دهند.

جوایز مسابقه کتابخوانی شبخند

جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقه ۳۵ جایزه‌ی ۵۰۰ هزار تومانی و ۱۵ جایزه یک میلیون تومانی است. لازم به ذکر است که شرکت در این مسابقه برای همه‌ی مخاطبان طاقچه در هر کجای جهان که باشند امکان‌پذیر است.

کتاب‌های مسابقه

کتاب‌های زیر برای مسابقه انتخاب شده‌اند و می‌توانید آن‌ها را از طاقچه دانلود کنید:

دانلود کتاب الکترونیکی  «کرمانشاه شهر شگرف ماه» نوشته‌ی «میرجلال‌الدین کزازی»

 دانلود کتاب الکترونیکی «پناهگاه بی‌پناه» نوشته‌ی «مهناز فتاحی»

دانلود کتاب الکترونیکی «چل‌تاق، چل‌نیم‌تاق» نوشته‌ی «رضا موزونی»

دانلود کتاب الکترونیکی «بن‌بست» از «منصور یاقوتی»

دانلود کتاب الکترونیکی  «آویشن قشنگ نیست» از «حامد اسماعیلیون»

دانلود کتاب الکترونیکی «زندگان» نوشته‌ی «بردیا یادگاری»  

مشاهده مجموعه کامل کتاب‌ها  

زمان شرکت در مسابقه کتابخوانی شبخند به پایان رسیده است

برندگان مسابقه شبخند

مسابقه کتاب‌خوانی شبخند که از تاریخ ۲۳مرداد آغاز شده بود، در ۲۹شهریور ۱۳۹۶ با برگزاری قرعه‌کشی بین تمامی شرکت‌کنندگان به کار خود خاتمه داد. در مجموع بیش از ۳۰۰ میلیون ریال تحت عنوان جوایز هفتگی (هر هفته ۷ جایزه ۵ میلیون ریالی) و جوایز پایانی (۱۵ جایزه ۱۰ میلیون ریالی) به شرکت‌کننده‌های این مسابقه از طرف طاقچه اهداء شد. شماره‌های برندگان نهایی مسابقه به شرح زیر است:

۱- ۰۹۳۶۴۹**۲۶۶

۲- ۰۹۱۲۷۷**۷۶۰

۳- ۰۹۳۶۶۶**۸۸۳

۴- ۰۹۱۲۶۳**۴۰۹

۵- ۰۹۱۲۳۲**۲۶۴

۶- ۰۹۱۹۶۶**۸۶۱

۷- ۰۹۳۷۳۶**۰۰۴

۸- ۰۹۳۰۲۱**۱۶۳

۹- ۰۹۱۷۴۹**۴۲۹

۱۰- ۰۹۱۸۸۸**۶۳۹

۱۱- ۰۹۱۲۰۷**۶۶۴

۱۲- ۰۹۱۵۶۲**۷۶۴

۱۳- ۰۹۱۷۸۹**۳۸۵

۱۴- ۰۹۱۵۱۱**۰۰۹

۱۵- ۰۹۱۸۶۷**۱۶۹

 

کتاب خواندن و شنیدن تفریحِ لذت‌بخش ماست و طاقچه تلاش می‌کند این تفریح را آسان‌تر کند. اگر طاقچه را نمی‌شناسید آن را به صورت رایگان دانلود کنید و سری به فروشگاه کتاب‌هایش بزنید. در طاقچه می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی، روزنامه، مجله و کتاب‌های صوتی نیز پیدا کنید.

اگر می‌خواهید در مورد کتاب الکترونیکی بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «کتاب الکتروینکی چیست؟» و «چگونه کتاب الکترونیکی بخوانیم؟» را  بخوانید.

(932 بازدید تا امروز)
اشتراک گذاری